Prosinec 2008

Zakončení

31. prosince 2008 v 22:08 | Ráďa |  VSS
Tak jsem se malinko pozapomněla a místo v sedm zakončuji VSS v deset (22:00). Takže aspoň jste měli možnost ještě doplnit nějaké hry..na sečítání nemám chuť, pravděpodobně to udělám zítra, však těšte se na zítřejší VÝSLEDKY ! Jinak všem přeju do nového roku co nejlepší náladu, mnoho chovatelsých úspěchů a všechno co možná nejzdařilejší =)

Zamotaná věta

31. prosince 2008 v 15:44 | Ráďa |  VSS
Kíčeřk ohéksworobor ej íšnemjen kíčeřk. (poprvé tam byla má chyba)

Zkuste rozluštit větu :) To je asi vše co k tomu napíšu. Pište, jak dlouho budete chtít, body určím později. Jinak toto je závěrečná soutěž, konec vypracovávání bude tak v sedm hodin, ještě dopíšu :)

Tajenka

31. prosince 2008 v 15:00 | Ráďa |  VSS
Obyčejná tajenka. Odpovědi do komentů ;) Co víc napsat ? Snad jen hodně štěstí. A jak to bude s body ? To si rozhodnu já - později :)
1. Vaše stránky
2. Dcera Hoblinky a Oříška zdrobněle (Hryzalka to bude mít lehké - snad nevadí) :-))
3. Hoblinky sestra (Majitelkou Martina - činčilí svět) :)
4. Můj křečík (bílý)
5. Křeččí pamlsky

Doplňovačky /přesmičky/

31. prosince 2008 v 14:30 | Ráďa |  VSS
Popis/zadání : Připravila jsem si několik vět, které budete doplňovat :) Snad se Vám zadaří. Většinou doplňte v prvním pádě, akorát u poslední je to jiný pád.

Body : Určím já, ale pište jak dlouho chcete. Ocením nejspíš tři místa se správnýma odpověďma :o)

Zmatená slova

31. prosince 2008 v 14:05 | Ráďa |  VSS
Popis : Tentokrát se záhadným způsobem promíchala písmena v jednotlivých slovech.

Zadání : Musíte z promíchaných slov znovu utvořit jasná slova, jaká byla před promícháním. V žádném z promíchaným slově není navíc písmeno nebo víc, vychází to úplně přesně.

Body : Můžete psát neomezeně, ale buďte trochu upřímní a neopisujte od ostatních hned jak na něco nebudete moci přijít. Ocením 3 místa, body rozdávám až do desátého místa, možná i víc. Ještě uvidím kolik bodů atd.

Ukradená tlapka

31. prosince 2008 v 13:35 | Ráďa |  VSS
Popis a zadání : Právě před chvilkou jsem odcizila kus tlapičky jednoho z mých křečků a Vaším úkolem bude odhadnout nebo uhodnout komu nožka patří :)

Body : První kdo uhádne dostane 3 body, druhé až páté místo 2, šesté až osmé 1 bod. Ocením nejspíš 3 první místa, ale pište stále, třeba se do osmého místa vejdete, také nepočítám, že bude uhodnuto hned :))


Zvířecí slovní kopaná

31. prosince 2008 v 13:16 | Ráďa |  VSS
Popis : Druhá hra, kterou jsem si na dnešní den připravila je zvířecí slovní kopaná.

Zadání : Opět primitivní úkol. Do komentářů pište názvy zvířat. Pokračující člověk napíše další název zvířete /lépe samozřejmě hlodavce/, na písmeno, které zakončuje slovo před vámi. Prorstě normální slovní fotbal, akorát do komentářů tady. Já zahájím slovem KŘEČEK.

Body : Tady si budu určovat sama, takže nebudu nyní psát o kolik bodů se hraje apod. Samozřejmě, že ais ten, co bude psát každou druhou minutu dostane nakonci spíš víc bodů, než ten co napíše dvakrát, to je logické.

Upozornění : Slova můžete psát neomezeně, ale jenom po cca jedné minutě ! Pokud nesplníte podmínky budu komentáře mazat. Samozřejmě se může vyskytnout, že aniž byste udělali naschvál, napíšete komentář vzájemně jako váš soupěř. V takovém případě se řiďte názvem, který bude dřív, ikdyž v naprosto stejném čase. Až takovou shodu objevím, smažu později "posazený" příspěvek.

Najdete pět rozdílů ?

31. prosince 2008 v 13:05 | Ráďa |  VSS
Popis : Zahajující soutěží je soutěž s rozdíly, kde myška mává praporkem a obrázky jsou si v pěti věcech pohledově rozdílné.

Zadání : Zadání je prosté. Nalezněte na obrázcích pět viditelných rozdílů. Poté je všech pět zapište do komentářů. Nesmí chybět žádný rozdíl, jinak se nebude vaše šance na umístění započítávat. Tady bude roli hrát čas, bystrost a hlavně správnost. Nejspíš ocením první tři místa zúčastněných lidí se správným zodpovězením. Můžete však psát stále dokud neuvidíte pět správných (podle vás) odpovědí. Ale ani vám nebudu bránit dál, můžete napsat i tak, teřba to bude dobře a nebo musíte počítat že se jenom zúčastníte :)

Body : Na této soutěži může vítěz získat tři body /které pak budu sčítat/, druhé a třetí místo 2 a čtvrté s pátým 1. Nejspíš ocením první tři místa zúčastněných lidí se správným zodpovězením. Můžete však psát stále dokud neuvidíte pět správných (podle vás) odpovědí. Ale ani vám nebudu bránit dál, můžete napsat i po zaplnění pěti míst, třeba to bude dobře a nebo musíte počítat, že se jenom zúčastníte :)


Záhájení =)

31. prosince 2008 v 13:01 | Ráďa
Oficiálně zahajuju dnešní velkou silvestrovskou show =)=) Jen chci podotknout, že vás tu budou dnes čekat hádanky, tajenky, doplňovačky, otázky a jiné zábavné hry na oslavu posledního dne v roce. Snad to bude zábavnější než mnohé pořady v televizi a podobně. U každého úkolu /hry/ bude vysvětlení /popis/ a úkol. Prostě všechno co je k tomu potřeba + minimum s maximem bodů. Na poslední chvíli jsem si ještě vymyslela, že na konci VSS vyhlásím úplného vítěze/vítězku VSS. Bude to ten, kdo se bude nejvíce zapojovat a získá dohromady nejvíce bodů z jednotlivých disciplín. Takže začínáme !

VSS - už zítra !

30. prosince 2008 v 9:35 | Ráďa |  VSS
Tak zítra okolo 13.00 hodiny zahajuju Velkou Silvestrovskou Show. Kdo chce, může přijít, každý je vítán. Vstup - gratis =D..=D

Diplomky za "mini hádanku" ;)

28. prosince 2008 v 18:47 | Ráďa |  Moje výtvory
Tak slibované diplomy za "mini hádanku" :) Zatím chystám soutěže na VSS, tak se nedivte, že denně nejsou dva články x) Dočkáte se..=D


VSS

26. prosince 2008 v 19:23 | Ráďa |  Události a mé komentáře
Rozhodla jsem se 31.12. (tedy přesně o Silvestra) uspořádat VSS - Velkou Silvestrovskou Show. Trošku jsem se inspirovala od Belly, ale doufám, že jí to nějak vadit nebude. Sami, kdo se zúčastnil její párty vědí, že to byla legrace. Takže chci říct, že plánuju mnoho her, bleskovek, kvízů soutěží apod. A teď vše konkrétněji k SHOW :
Dotazy samozřejmě uvítám...něco bude načasovaného, ale určitě budu na jendotlivé disciplíny občas dohlížet. Ceny budou max. do tří dnů, vyhlášení příští den.

Dietka =D

25. prosince 2008 v 20:16 | Ráďa |  Události a mé komentáře
Dnes máma koukala společně se mnou na Hoblinku a říkala, že březí nemusí být možná kvůli její "kondičce". Protože ona se nezdá, ale je docela tlusťounká. Takže nejspíš bude muset držet dietu. Ale je mi to stejně divný. Pamlsky křečci tak často nedostávaj, tak nechápu jak mohou být tak vypasení. A že vypasení jsou. Až na Ginny. Takže uvidíme, ale případně by to mohlo být i tím..ale nevím no. Tak dva týdny po termínu je k sobě dám zase (pokud to zrovna vyjde). Na fotce je trošku Hoblinky objem vidět =D

Křeččí Jéžíšek

25. prosince 2008 v 16:27 | Ráďa |  Události a mé komentáře
Je na čase, abych představila, co dostali od Jéžíška moji křečci.

Začnu hlavním dárkem, kterým byl kokos :) Kokos ještě v kleci zabudovaný u žádného křečka není a ještě ani nevím, komu ho tam dám, je docela prostorný, takže to ještě promyslím.

Kokos z obou stran. Ani jsem ho nebalila, protože je dost veliký a zbytečně by se plincal balicí papír. Myslím, že se bude v kleci líbit...=)
Dalším dárkem byli keksíky pro křečky. Dnes je ochutnají. Ještě jsem je křečkům nekupovala, tak uvidíme, co na ně řeknou. Byly celkem laciní.
Potom dostali dropsíky ve velkém balení a to s příchutí ananasu. Předpokládám úspěch ;)
A krmení..to byl jenom takový menší dárek, protože bych ho stejně musela dokoupit.
Tady všechno po spolu (teda skoro). Brzy napíšu článek, jak se křečci zabydlily v kokosu.

Já jsem dostala spoustu dárků, ale nejvíc mě nadchl neobvyklý dárek...kdo si přečte článek pořádně, může dostat diplom. Zkuste uhodnout, co je to za neobvyklý dárek. Kdo uhodne, může získat diplom. Nápovědy :

• Je to živé
• Pojídá to cvrčky
• Bydlí v akváriu
• Mění barvu podle prostředí (nenechte se nachytat !)

Myš

23. prosince 2008 v 16:40 | Ráďa |  Události a mé komentáře
Napadlo mě napsat o myši, která už hodně dlouho hostí v našem "skladu krmiv". Skladu píšu v úvozovkách, protože je to na jednu stranu táty dílna, ale taky tam máme téměř všechna krmiva. Je to místnost oddělená od domu, musí se tam dojít, takže se nedivím, že se tam ty hlodavci objevili.

Začalo to pátečním odpolednem. Hned po škole jsme s Marťou šli krmit králíky. Když jsme pokrmily, šly jsme ještě pro pšenici slepicím. V dílně jsem sáhla po kýblu, odklopila víko a najednou jsem vykřikla (pořádně). Ne že bych se myší bála, ale nečekala jsem ji. Byl to pořádný zážitek. Já jsem házela víkem a Martina chtěla myš domů. Jenže nám zdrhla.
Včera se stalo skoro to samé. Opět jsem šla pro kýbl s pšenicí a netradiční zážitek se opakoval. V okamžiku kdy jsem sundavala víko po mně vyskočila opět myš. Poznala jsem jí, byla to ta samá, protože byla stejně zvědavá a naprosto stejně velikostně. Chvilku se opírala tlapkama o hořejšek kýble a čumákovala na mě tím "myším" kukučem a pak se ztratila.

Kolikrát se to ještě přihodí nevím, ale asi nasadíme operaci "kočka".

foto - naturfoto

Veselé Vánoce !

23. prosince 2008 v 9:53 | Ráďa
Jako obvykle na Štědrý den mě tu nečekejte, sice doma budu, ale ne na internetu. Samozřejmě kdyby se narodila Hoblince mlaďata dám vědět. Tak si užijte svátky !!! Jinak Klaudinka je v soutěži ZDE, kdo chce, může ji podpořit ;) Nejprve jsem to nechtěla psát, ale jak vidím, píší to všichni, takže ikdyž s hlasy je na tom Klaudie celkem dobře, můžete jí přispět =)


Hoblinka březí není

22. prosince 2008 v 13:23 | Ráďa |  Události a mé komentáře
Byla jsem si sice jistá, že Hoblinka březí bude, ale včera to byl naprostej opak, protože jsem dala samičku na váhu a měla pouhých 116 gramů !! Což vysvětluje, že není březí. Když jsem ji vážila po nakrytí, měla 122 gramů. Myslím si, že se to nepovedlo kvůli pauze kterou měla (tj. od května neměla mladé). A nebo druhá možnost, chyba v samci, ale tomu moc nevěřím. Nicméně až bude možnost a po termínu dám je k sobě zase. Hoblinka má rodit po zítří,a le byl by fakt zázrak, třeba mít jedno-dvě. Ale s tím spíš nepočítám.

Navstevnost za minuly tyden (8.12. 2008 - 14.12. 2008) je:

17. prosince 2008 v 19:10 | Ráďa |  Návštěvnost
Návštěvnost se zase snížila, ale ne o moc. Takže jsem celkem spokojená.

Navstevnost za minuly tyden (8.12. 2008 - 14.12. 2008) je:
Pondeli: 69
Utery: 51
Streda: 45
Ctvrtek: 60
Patek: 57
Sobota: 101
Nedele: 80

Celkem: 463


Hoblinčiny 1. narozeniny

13. prosince 2008 v 19:38 | Ráďa |  Události a mé komentáře
Mnozí už z předešlých článků vědí, že Hoblince bude 15. prosince jeden rok od narození.
Protože přes víkend je víc času, oslavili jsme to už před několika dny, ale píšu o oslavě dnes =) Teď napíšu stručně, co se Hoblince přihodilo za její rok života (opravdu jenom ty nejhlavnější body).

• 15.12.2007 se Hoblinka narodila Zlatonce a Zorovi of Navel
• Měla sedm sourozencům, dnes vím jen o půvabné sestřičce Penny, která bydlí u Marti ###ZDE###
• Hoblinka 5.5.2008 zabřezla a 22.5. přivedla na svět svoje první miminka
• Mezi nima byla Hryzalčina Lili - zajímavostí, jediná holčička ve vrhu jinak samí kluci
• Hoblinka odpočívala až do 8.12. kdy byla nakryta Medvídkem
• Hoblinka je v očekávání druhého vrhu, který se má narodit přesně na Štědrý den
• Hoblinka již za dva dny v pondělí 15.12 oslaví první narozeniny
Hoblinka má nalevici od sebe slavnostní čepičku (kterou ale nandat nechtěla) a dárek..kaktus je jen k zapíchnutí číslice 1 =D

Všecičko pohromadě =o)
Dnešní Hoblinky foto.

Výpis návštěvností

11. prosince 2008 v 15:30 | Ráďa |  Návštěvnost
Už zase jsem tři návštěvnosti za sebou vynechala. Ale myslím, že mi to tak vyhovuje více.

Navstevnost za minuly tyden (17.11. 2008 - 23.11. 2008) je:
Pondeli: 87
Utery: 67
Streda: 72
Ctvrtek: 70
Patek: 77
Sobota: 80
Nedele: 74

Celkem: 527
______________________________________________________________________

Navstevnost za minuly tyden (24.11. 2008 - 30.11. 2008) je:
Pondeli: 57
Utery: 75
Streda: 66
Ctvrtek: 68
Patek: 80
Sobota: 70
Nedele: 80

Celkem: 496
______________________________________________________________________
Navstevnost za minuly tyden (1.12. 2008 - 7.12. 2008) je:
Pondeli: 64
Utery: 61
Streda: 67
Ctvrtek: 64
Patek: 57
Sobota: 71
Nedele: 92

Celkem: 476

Tak snad se o Vánoční svátky zvýší. Ale podotýkám, že ikdyž budou prázdniny, chci si je užít, ale v klidu, ne pořád na počítači. Na to, že jsem přihlášená do třech soutěží, je to síla...ale kdyžtak vypadnu hned ;o) Aspoň bude vidět, kdo si shání hlasy a kdo ne :))