Listopad 2008

Vánoční design hotov

30. listopadu 2008 v 10:02 | Ráďa |  Události a mé komentáře
Tak design je hotový. Říkala jsem, že to nebude nějaká bomba, ale na pohled je líbivej, takže jsem celkem spokojená. Hlavně je vánoční :o) Možná vás bude zajímat, proč jsem na něj opět použila fotky Hoblinky. Odpověď je jednoduchá. Je to na "počest" Hoblinky prvních narozenin, které slaví 15. prosince :)

Nějaké info

28. listopadu 2008 v 21:38 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Diplomy za bleskovku jsou už hotovy, ale dnes je sem už nedam..vánoční design už mám taky hotovej, ale tento víkend mám jako ovykle dost nabitej, takže ho nejspíš dám na blog až příští víkend..ještě nevim, možná už v neděli. Prostě ho můžete čekat denně :-D

12.Bleskovka

26. listopadu 2008 v 20:09 | Ráďa |  Bleskovky
Bohužel už strašně dlouho jsem nedávala žádnou bleskovku, takže se to pokouším dohnat.
Bude to těžší bleskovka, beru všechny až dokud nenapíšu do komentů KONEC 12. BLESKOVKY. Odpovědi jako vždycky do komentářů a diplomy pro každého zvlášť. Ale výherci si budou nejspíš muset na diplomky počkat až na pátek, ale to snad není taková doba ;) V průběhu týdne na diplomy čas nemám. Hodně štěstí.

1. Poznej druh křečíka na upraveném obrázku.
(začíná na čtvrté písmenko v abecedě)
2. Uhodni, který můj křeček se skrývá za zdeformovanou fotkou (vyloženě lehké to není, jak pro koho).
3. Jaká tři jména se ti líbí na písmeno Z pro křečka ?
4. Těšíš se na Vánoce ?

Pro Lojzinku

25. listopadu 2008 v 18:30 | Ráďa |  Moje výtvory
A zase pozdě...ale co naplat, nemám moc čas..

Úprava článku

23. listopadu 2008 v 21:23 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Řekla jsem si, že zase poupravím pár starších článků, ale protože mi nezbylo moc času, tak jsem stihla poupravit jen článek o křečíku campbellovu, ale aspoň něco.

Kori dělá "křeččí" kusy

22. listopadu 2008 v 17:07 | Ráďa |  Události a mé komentáře
Asi před týdnem jsem přistihla Kori, jak sedí na nejvyšším patře v kleci
a kouká na mě. Což nebylo nic neobvyklého. Když jsem přisedla k její kleci, chvilku mi pozorovala a pak nečekaně vlítla do domečku a začala se tam nehorázně vyvalovat, jako by se drbala.
Po chvilce to zopakovala znovu, opět to neobvyklé drbání. Prostě dělala "křeččí kusy".

Když u nás byla jenom pár dnů, sice se vůbec nebála a nic podobného, ale prostě se mi zdála na všechno opatrnější. To už dnes moc neplatí. Když se večer probudí, nebo je vzbuzená přes den a já si sednu k její kleci, skoro pokaždé najdu schozený alespoň jeden žebřík :) Je to prostě divoch, ale já jsem moc ráda. Hoblinka zase v noci okusuje mříže..:D Kori taky začala chodit moc ráda ven z klece. Všechno by hned prozkoumala a samozřejmě si zaběhala.
Dnes u nás napadl sníh. Ráno když jsem se probudila bylo jenom malinko, dopoledne větší vrstva. Kolem poledne malinko začal tát, ale jenom málo. Před chvílí jsem čistila morčátka a zase padal. Jsem zvědavá jestli zítra bude víc sněhu. Mám sníh moc ráda :-) Fotila jsem nějaké fotky z okna mého pokoje, sice nejsou nic moc, ale jsou vidět malinko zasněžené střechy a jak padá sníh ;-) Mám okno i do zahrady, ale ta fotka do zahrady se mi moc nepovedla..

Další diplomek

20. listopadu 2008 v 15:18 | Ráďa |  Moje výhry
Tak jsem zase sedla k blogu..mám diplom od Lojzinky, díky !

Nejnovější listopadové návštěvnosti

18. listopadu 2008 v 16:13 | Ráďa |  Návštěvnost
..:o) zase jsem nestihla, takže píšu dvě návštěvnosti najednou..snad neva..obě jsou dobré..

Navstevnost za minuly tyden (3.11. 2008 - 9.11. 2008) je:
Pondeli: 59
Utery: 57
Streda: 65
Ctvrtek: 62
Patek: 73
Sobota: 91
Nedele: 95

Celkem: 502

No sice docela pokles, ale aspoň vztoupá..


Navstevnost za minuly tyden (10.11. 2008 - 16.11. 2008) je:
Pondeli: 94
Utery: 77
Streda: 54
Ctvrtek: 64
Patek: 70
Sobota: 68
Nedele: 117

Celkem: 544

:) Tahle už zase nabírá..:-))

Focení s bleskem X focení bez blesku

17. listopadu 2008 v 18:08 | Ráďa |  Rady k focení křečka
No tak se zase vracím ke starým tématům xD..tento článek píšu jenom z mé zkušenosti, na vašich aparátech to může být úplně jiné..

Focení křečka s bleskem - Sama jsem zkoušela fotit oběma styly. Fotky s bleskem jsou určitě ostřejší a je na nich vidět intenzivnější odstín barev. Při focení s bleskem dávejte pozor, aby se křeček blesku nepolekal, ale ještě jsem se s takovým křečkem nesetkala. Rozhodně se občas vyrovnají normálním fotkám v detailnosti. Ale záleží taky jaké si k blesku nastavíte ostatní programy, které jdou většinou ve všech "normálních digitálech". (krajina, portrét, sport, noční foto, jídlo, budovy, nápisy, oslavy..) Já raději používám programy, ve kterých se s bleskem nefotí, nebo ve kterých už je blesk přirozený, blesk sama moc nenastavuju. Pro mě jsou nejlepší ty, které jsou nastavené na automatické focení a jenom si vyberete program (třeba portrét). Ale i s bleskem fotím, třeba momentky dává blesk pěkné.

Focení křečka bez blesku - Fotky jsou občas rozmazané (aspoň na našem foťáku), ale pokud dobře nastavíte programy, zaostříte a budete mít trpělivost, dají se vyfotit i pěkné fotky. Osobně blesk často nenastavuju, jenom mám vyhlídnutý program, ve kterém je blesk nastavený automaticky a ten je velmi pěknej na fotky křečků. A jinak fotím na ostatní programy, ale mám nastaveno na automatiku.

Schválně jsem vybrala (aby byl očividnější rozdíl) rozmazanější a nepovedenou fotku v jednom programu (moc není vhodný na zvířata) a pěknou fotku s bleskem v tom programu, co je docela dobrej a dělá moc pěkný fotky (v něm je už blesk automaticky nastavený).

A dole je ta rozmazanější fotografie (všímejte si hlavně barev a odstínů).
A když už jsem u té Klaudie, musím napsat, že soutěží stále v semifinále :::::::::ZDE:::::::
takže kdo se ještě k tomu nedostal může hlasovat. Ale jen pro ty, kdo chtějí :)

Ceny pro vítězku

16. listopadu 2008 v 13:15 | Ráďa |  Soutěž o nejlepší hlášku
Moc se omlouvám Roxy.08 (Monice) úplně jsem zapomněla vyrobit ceny pro vítěze soutěže o nejlepší hlášku, kterým je právě ona. Takže jsem se do toho pustila a udělala tři ceny, jsou to jako obvykle diplomy a jedna taková "animace". Snad budeš spokojená ;-) Ceny jsou víceméně s koňmi, protože vím, že Roxy.08 má koně ráda (má blog o koních), takže dělat na ně křečky by nemělo cenu.

Klaudie opět postoupila

15. listopadu 2008 v 17:18 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Tak Klaudie mi udělala radost a už se ve Válce křečků na Sibirky blogu dostala celkem daleko a to do semifinále. Teď soutěží s ostatní "křeččí konkurencí" o postup do finále, můžete jí svým hlasem podpořit právě ve Válce Křečků ZDE. Jsem ráda, že se dostala tak daleko a nebude mi vadit když vypadne, ale vlastně s Klaudií jsem ještě nikde nesoutěžila, takže budu za všechny hlasy navíc ráda.

Od Belly

13. listopadu 2008 v 19:19 | Ráďa |  Ostatní dárky od přátel
Bella mi taky udělala diplom, moc díky !

Pro má nová SB

11. listopadu 2008 v 14:04 | Ráďa |  Moje výtvory
No tak zas po delší době mám dvě nová Sb a to Bellu a Marťu. Bella má blog o křečcích a Marťa o činčilách. Diplomy jsou následující, moc se mi nepovedly, ale hlavně, že nějaký jsou =D

Kori

9. listopadu 2008 v 19:39 | Ráďa |  Moji křečci
Tak konečně se po delší době dám do článku patřící do rubriky "moji křečci". Už se pár lidí ptalo, jak Kori roste, jak se má..takže začnu..

Kori jsem si domů přivezla 27.10. od Hryzalky. Byl to takovej krásnej, kulaťounkej uzlíček a s delšími chlupy a ihned se skvěle zabydlela. Do dvou dnů už si brala pamlsky, byl znát velký náznak ochočení, takže doochočit Korinku nebyl problém. Kori je černo-bíle zbarvená a na zadečku a po celém těle má delší srst (není divu, vždyť má v předcích mnoho křečků s dlouhou srstí). Hned si všechny doma získala :))
Kori se narodila 7. září, tatínkem je Lupínek a mamča Lili (určitě tyhle dva Hryzalčiny křečky znáte). Kori má ráda jakékoli křeččí mňamky, to znamená sušenky pro křečky, dropsy..
Z ovoce má ráda jablíčko a bobulku hroznového vína :-)

Řekla bych, že je docela čistotná, čůrá většinou do rohu. Co se ještě týče jejího vzhledu, je krásně ušatá. Doma ji už máme čtrnáct dní. Jinak je aktivní a ráda šplhá, ráda také hopsá z ruky na ruku a má ráda hlazení. Ze všeho nejradji běhá v kolečku, papá a když ji dám na zem, občas ji nemohu zastavit =D
Kori má už svoji fotogaleri právě TADY.

Úklid v Sbé

9. listopadu 2008 v 14:34 | Ráďa |  Události a mé komentáře
Takže hodně lidí teď skončilo s blogy, jiní už na ně nechodí, takže udělám takovou "redukci sbéček". Moje SB a obl. blogy jsou stále :

Hryzalka, Hvězdička, Sibirka, Jahoda, Domča, Mummye, Andy, Rézík, mišula !, Bublinka, Ani, Ivišek, Vikinka, Lojzinka...Marťa, Roxy, Bella a smailling.

Pokud někdo změnil názor a z nějakého důvodu nechce už v první řadě být, napište mi do komentů. Pro ty, co jsou stále mými SB mám úkol, budu ráda když se ozvete do komentářů, aspoň uvidím, že ke mě SB opravdu chodí.

Ještě vysvětlím vykřičník u mišuli. Jak jsem se dívala k ostatním není u mě poprvé a nejsem výjímka komu pořád píše jeden a ten samý komentář "mám na blogu nový článek" a podobně. Takže bych prosila lepšího typu, nebo si mišulu vymažu, je to na tobě, mišulo, nenutím tě.
____________________________________________________

Moje SB už nadále nejsou :
Míša, Kikushka, kullisek, martina
____________________________________________________
Chtějí být mými SB :
Kvakva, pokud má stále zájem spřátelíme, ale zatím se mi neozvala.
Jinak jsem vyřadila 4 Sbé což je asi celkem dost, takže kdo by chtěl beru ještě tak 1/2 Sbé, můžete napsat do komentů a já se rozhodnu podle obsahu vašeho blogu atd. Samozřejmě mě nebude vadit, když se nikdo neozve :) Ale momentálně píše dost lidí..

Klaudie je v dalším kole

8. listopadu 2008 v 12:38 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Vím, že je to skoro zbytečné sem psát, ale třeba pro ty, pro které hlasuju, nebo jsem naposledy hlasovala by mohli (nemusí) hlasovat pro mou džungaračku Klaudii ***ZDE***. Už je v druhém kole. Sice většina tam má své křečky, ale koho by zaujala a líbila by se, může hlasovat, budu ráda. Zítra udělám "kontrolu a pořádek v SB".

Dvě nejnovější návštěvnosti

4. listopadu 2008 v 21:02 | Ráďa |  Návštěvnost
Momentálně jsem moc nestíhala, takže dvě poslední návštěvnosti píšu shrnutě...:( Ale hlavně že píšu :)

Navstevnost za minuly tyden (20.10. 2008 - 26.10. 2008) je:
Pondeli: 21
Utery: 60
Streda: 63
Ctvrtek: 57
Patek: 67
Sobota: 73
Nedele: 75

Celkem: 416
Není vůbec špatná, ale mohla by stoupnout.

Navstevnost za minuly tyden (27.10. 2008 - 2.11. 2008) je:
Pondeli: 69
Utery: 80
Streda: 96
Ctvrtek: 90
Patek: 74
Sobota: 85
Nedele: 78

Celkem: 572
Návštěvnost ze včerejška mě potěšila, jen tak dále :))
Kdo chce (nikoho nenutím !!!) může věnovat Klaudii svůj hlas **ZDE**. Dále Klaudinka soutěží **ZDE**, i přesto, že se do soutěží moc nepřihlašuju, moc se nám nedaří, budu ráda za každý hlas ;)

Konec ? Nikdy !

3. listopadu 2008 v 16:45 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Podávám vysvětlení k článku ZDE. Zrušit nebo nechat být můj blog ? Zásadně nikdy...! V sobotu, kdy jsem článek na "rozloučenou" psala, jsem měla moc špatných zpráv, starosti...prostě děsný chvíle. Takže jsem se k tomu rozhodla a začala jsem toho už v neděli litovat..a závislá na blogu nejsem...to bych byla blb :D Takže blog opět pokračuje, a toho článku pod si nevšímejte...(tedy ne že by se k tomu vyjádřila všechna SB)..díky všem, vlastně jste rozhodli k tomuhle učinění i vy, a to nejen anketou..díky =) Navštěvuju obět SB !

Na rozloučenou..

1. listopadu 2008 v 21:04 | Radka
Nechtěla jsem nikdy abych tenhle článek psala, ale musim..prostě jsem od počítače zničená, od blogu ode všecho..hlavně od netu...musim skončit...nebo si dám aspoň měsíční pauzu a pak uvidim...já nevim co dělám, ale dělam...co na to řeknete mam trochu strach (blog se mi stal téměř přirozenou součástí života) no prostě byl mi když to tak shrnu blízkej..jednou už jsem tenhle článek psala...ale nezveřejnila, ale teď zveřejním...jsem závislá (? to asi přímo ne ale..) ani už nechci..(nepouživam ani smajly) co se mnou je ? prozatím.. se loučí Ráďa

Klaudinka je v soutěži

1. listopadu 2008 v 14:48 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Nemám zrovna nejlepší náladu, ale stejně napíšu. Klaudie je v soutěži ZDE. Budu ráda když pro ni hlásnete. Sice jsem se sama nepřihlásila, ale nevím proč bych jednou za čas nemohla někam křečky přihlásit. Všem za hlasy moc děkuji, snad jich aspoň pár bude ;D