Říjen 2008

Jak se Špuntinka zabydlela ?

30. října 2008 v 16:39 | Ráďa |  Události a mé komentáře
Tak dnes už jsou to skoro čtyři celé dny (pokud nepočítám pondělí večer), co je u nás Špunťa. O zabydlování už nemusí být snad ani řeč, protože se naprosto přizpůsobila změnám (pachům, jiné kleci, jinému okolí) a není vidět, že by byla smutná a podobně. Prostě jako by u nás byla věčnost :o) A co má nejraději ? Jízdu v běhacím kolečku ! Fotka mluví za vše =D

Už má nové jméno..

Dlouho jsem nemohla přijít na jméno pro Špunťu. Prostě jí žádné nesedělo...nejdříve jsem vymýšlela nějaké ty "nóbl jméno", ale ty k ní, která se chová naprosto automaticky, přirozeně...se jednoduše nehodilo žádné. (už jsem chtěla napsat včera, ale celý večer nám nešel internet, takže historicky její jméno se dozvíte právě za okamžik :O)) Pak jsem řekla mámě, jestli neví ňáké pěkné jméno, které by se k malé hodilo. A máma něco navrhla a mě se to docela líbilo, takže jsme jí tak nakonec pojmenovali. Kori - zvláštní, ale k ní pasuje :))
Kori si už bere pamlsky..
A navíc asi předevčírem si odemě začala brát i pamlsky..dropsíky, křeččí sušenky, ale bere si je a opravdu jí nevadí, co jí nabízím :)) (př. třeba Nugi by si vzal sušenku, ale mrkev ne)..

Špuňťa už je doma !

27. října 2008 v 19:19 | Ráďa |  Události a mé komentáře
Dnes jsme si přivezly Špuntičku, dlouhoočekávaný nový přírůstek. Nejprve měla být Špunťa kluk (teda Špuntík), ale pak se ukázalo, že je to samička, ale rodiče mi jí přesto dovolily, takže i když přes dramatické podmínky (hlavně dopravu) s námi domů samozřejmě dorazila.
Na Kladno jsme vyjížděli už okolo jedné hodiny odpoledne. Cestou jsme se stavovali ve Švermově v chovatelských potřebách, kde jsem Špuntě koupila solné kolečko a křeččí pochoutku. Pak už jsme přijeli na Kladno. No pak jsme ještě byly v mnoha obchodech, třeba v Baumaxu, kde jsem Špuntě koupila novou prolejzačku, aby mělo kompletní vybavení :O)
Pak už jsme čekali na jakž takž smluveném místě a přesně asi dvě minuty před přijetí autobusu jsme si od Hryzalky převzaly Špuntinku. (jako naschvál na poslední chvíli a opět jsme si nepokecali :D:D) Ale vyšlo to, hlavní je, že už je všechno OK. Pak jsme už jeli autobusem domů...(mezitím usnul můj pejsek, Špunťa se v přepravce zavrtala do hoblin a kapesníčků).
Doma už měla křečulda připravenou klec, jenom jsem ji tam ještě přivázala s. kolečko a dala pochoutku s hračkou. No pak všechno Špuntinka zvědavě prohlídla a očuchala, napapala se a šla spát. Doteď seděla a pozorovala v horním patře, teď už se zase zavrtala do domku a spinká ;) Velký dík patří Hryzalce za Špuntinku i za Špunti dopravení =)

Proměna vzhledu

26. října 2008 v 17:27 | Ráďa
17:36 Právě se pokouším změnit starý design na podzimný, takže budu vděčná, když omluvíte chvíle, kdy bude blog vypadat jak papoušek kakadu :D

17.49 Design byl právě dokončený, jsem s ním víc než spokojená, Hoblinka skvěle spolupracovala =D

Navstevnost za minuly tyden (13.10. 2008 - 19.10. 2008) je:

24. října 2008 v 21:38 | Ráďa |  Návštěvnost
No moc pěkná neni, ale ujde. Zítra jsme na výstavě s morčátky v Litoměřicích, tak držte palce :O)

Navstevnost za minuly tyden (13.10. 2008 - 19.10. 2008) je:
Pondeli: 65
Utery: 46
Streda: 55
Ctvrtek: 70
Patek: 52
Sobota: 94
Nedele: 88

Celkem: 470

Malé oznámení a prosba

20. října 2008 v 21:20 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
=D..Zdravím narychlo x) Dnes nemám moc času a chci jen napsat, že jsem přihlášená v soutěži "nej hlodavec" ____ZDE____, a aby soutěž mohla začít musíbýt kapacita aspoň 10 soutěžících. A protože blog v soutěžích začíná, moc bych si přála aby ta soutěž měla úspěch (aspoň nepatrný) takže jestli VÁS můžu poprosit, kdo má čas i chuť udělat radost a zasoutěžit si je ZDE pro něj stále šance ! Díky i za činčilí svět :O)

Klec už je doma ! a další novinky..

18. října 2008 v 16:29 | Ráďa |  Události a mé komentáře
Nová klec...konečně jsem vybrala klec..dnes dopoledne jsme museli do Slanýho...(brácha se musel jít vyfotit na občanku - je mu téměř 15) a museli jsme jít nakupovat. Šli jsme do zverimexu, ale tam měli malý klece, tak pro džungaráky, ale dost malý pro zlaťouchy..:o) Takže jsme šli hned vedle do druhého a tam jsem viděla dvě klece..ta první, nepřicházela v úvahu - byla malinká i pro křečíka (no možná ne, ale malá byla) a pak druhá, dvoupatrová značně "dražší klec" velká a prostorná pro zlatého křečka. Tak v mžiku jsem měla rozhodnuto...ikdyž jsem musela ještě trochu přemlouvat mámu, nakonec byla naše (zaplatila jsem si jí) :D
No tohle je celá klec..mě se moc líbí a ikdyž je spíš vysoká, má pěkný žebříky a bude se i lépe čistit, má tři otevírací dvířka..pro křečka je to přímo palác :-)) Jsem moc ráda, že jsem ji koupila. Stála 590,-Kč.
Fotka víc nahoře je obrázek horního patra a obrázek "nad" je fotka spodního přízemního patra klece
Hodně nových pamlsků...Včera jsme jeli na Kladno nakupovat nábytek do přistavených pokojů a naposled jsme se taky jeli podívat do Baumaxu. Výběr nábytku nic moc, ale potřeby pro hlodavce tam měli celkem dobré, ikdyž zrovna laciné nebyly. Rozmýšlela jsem se co koupit...jestli raději kvalitní směs nebo hračku v podobě přírodního tunelu nebo dokonce novej přírodní domek. Nakonec jsem vybrala křeččí sušenky od vitacraftu a brácha koupil zeleninové dropsíky od mlsouna. Doma jsem je pak nafotila a protože jsem měla docela čas (byl pátek) tak jsem začala i fotit.
Sušenky "crispi" a dropíky se zeleninou (více nahoře) a sušenka zevnitř ("nad")
Dropsíky i sušenka (ta tedy zvláště) měly úspěch, křečíci i Hoblinka si moc pochutnali.
Hoblince (zvláště tedy jí) jsem nafotila moc krásné fotky, hlavně momentky. Dvě přikládám sem a na ostatní se můžete juknout →_SEM_←.
Hoblinku jsem objektivem zachytila i přes slízání žebříku v kleci :D Za ní v pozadí jsou vidět položené dropsy atd.
Další nové věci z Brna...Prostě mám nějakou nakupovací mánii pro křečky, protože přesně před týdnem v sobotu jsem byla na výstavě morčat v Brně a koupila jsem křečkům nové dost kvalitní a pestré jídlo a taky sem dávám fotku kartáčku, který je vhodný jak na česání křečků, tak i haldkosrstých morčátek, ale já ji budu využívat pro naše morčátka (jenom dvě, prostě na určitý druh) :))
A závěrem...Kdo chce může se podívat na naši novou želvičku SEM.

Objevení s květákem =D

16. října 2008 v 19:29 | Ráďa |  Události a mé komentáře
Včera jsem křečkům dávala dva druhy zeleniny, jenom po malinkejch kouskách. Dodala jsem směs a dala jsem po kousíčku kolečka mrkve a "novinky" - květáku. (samozřejmě syrového) Nejprve jsem pozorovala Nugátka, který kupodivu očichal mističku a hned vytáhl pacičkama květák a začal se jím krmit. Bylo to jenom na ochutnávku, takže toho nebylo moc, ale divila jsem se, že nepohrdala tentokrát ani Ginny a ani Klaudie. No a samozřejmě si dala i Hoblinka, která se od ostatních nenechala dvakrát pobízet. Mrkev zůstala, nic moc jim neříká, jak už jsem několikrát zmiňovala. Jestli někdy vymyslí květákové dropsy (nebo už existují ?! - díky za rady) budu je s chutí křečkům kupovat :)

Navstevnost za minuly tyden (6.10. 2008 - 12.10. 2008) je:

15. října 2008 v 14:37 | Ráďa |  Návštěvnost
Návštěvnost zase klesla, ale mě už to nevadí, hlavně, že ňáká je x) A teď k tý důležitější věci. Pokud byste se chtěli zapojit do soutěže na tomto blogu, můžete zatím předběžně psát do komentářů (tam i tady) předem prozrazuju, že se bude jednat o soutěž "nej hlodavec". Takže si všechno promyslete.

Navstevnost za minuly tyden (6.10. 2008 - 12.10. 2008) je:
Pondeli: 68
Utery: 46
Streda: 63
Ctvrtek: 65
Patek: 54
Sobota: 57
Nedele: 74

Celkem: 427


První pocity po Velké..

12. října 2008 v 20:10 | Ráďa |  Události a mé komentáře
Tak máme po 118. Velké 2008. Zvláštní pocit, takový jiný, lepší byl ten před Velkou, byla jsem natěšená, teď už je to pryč. A výsledky ? Dostih byl celkem rychlý, koně měli "prý" ideální podmínky, ikdyž nevím, jak hustá v Pardubicích mlha byla. Horkými favority byli Juventus s bělkou Sixteen, loňskou vítězkou. Mezi další patřil můj oblíbený Decent (celým jm. Decent Fellow). Beželo i pár "cizáků". Viděla jsem předešlé závody - cenu Labe atd a pak VP. Asi zhruba před půlkou dostihu se stala překážka osudná Klipovi (kdo koukal do konce, dozvěděl se o utracení Klipa..:(( Dále v dostihu skončili dva další koně, ale naštěstí oba v pořádku. Do čela se začal drát Amant Gris a v cíli už to vypadalo, že vyhrál 118. ročník, těsně za ním doběhla Sixteen, třetí Hirsch a zatím další. Juventus, Numero Due, Decent Fellow..jenže kvůli špatnému objetí otočného bodu a porušení pravidel byl Amant diskalifikován, tudíž oficiální vítězkou se stala stejně jako minulý rok dáma Sixteen ;-) Ale řeknu vám, Decent skončil nádherně. Na to že byl nejstarším účastníkem (13-letý) dopadl úžasně a na konci přenosu se mu chvály dostalo (něco o tom, že umí skočit v kdyko-li, kdeko-li a že je mezi nejlepší pokaždé..a co já vím ještě :-) Zajímavé je, že běžel Velkou už ixkrát, co se jen tak koni nepodaří. Tak přeju pevné zdraví nadále, ikdyž už svoji dostihovou kariéru zakončil.

Píšu docela..narychlo :O)

10. října 2008 v 21:57 | Ráďa |  Události a mé komentáře
No píšu tak trochu narychlo, ikdyž mám záměr se trochu rozepsat...do rychlých upozornění to ale fakt nepatří =D...=D..=D

Takže za prvé...o nedělní VP ( 118. ročník Velké Pardubické steeplechase), kterou si nenechám ujít a budu u bedny celý odpoledne..Můj hlavní favorit, (stejně jako minulý i předminulý rok) Decent Fellow (vítěz 2006 - ZDE si o něm můžete něco přečíst..), v případě možná i Juventus..Decenta jede Váni syn, tak nevim, jak to dopadne tentokrát, snad co nejlíp - držim moc palce :) Pokud chcete vědět více můžete juknout třeba sem - KLIKNI nebo KLIK sem.

Za druhé..zítra tu nebudu, jedu na výstavu morčátek do Brna..budu fotit, kdo pak bude mít zájem, napíšu sem odkaz na fotky a snad i napíšu článek, ale spíš (snad) napíšu o výstavě do událostí. Taky napíšu hned v neděli, jaký mám názor na Velkou Pardubickou atd. Ale především se všichni koukejte, jasný ? xD

Jo abych nezapomněla, ještě stále můžete hlasovat TADY, kdo má nejlepší hlášku :) Já jsem hlásla pro Moniky hlášku. V neděli to vyhodnotím asi tak kolem dopoledne - 10.00 - (můžete do desetí ještě hlasovat), takže při vší skromnosti budou asi v neděli dva články (taky nevim časově), ale vyjít by to mohlo =o)..=o))..

Tak se mějte, já mám super víkend :)

Řetězák od Belly

9. října 2008 v 20:03 | Ráďa |  Řetězáky
Nejoblíbenější plemeno psa: Čivava, šeltie, husky, čísnký naháč...líbí se mi jich daleko víc, ale čivavy jsou mí nejoblíbenější :)
Nejoblíbenější opice: třeba lemur, ten je krásný..nebo lvíček zlatý =)
Nejoblíbenější plemeno koně: Mám ráda převážnou většinu plemen, ale nej jsou pro mě asi haflingové, irští tinkeři, čt nebo velští cobové =o)
Nejoblíbenější plemeno kočky: líbí se mi normální evropsý a pak ty nádherný perský kočky =D
Nejoblíbenější kočkovitá šelma: gepard ! ten na 100 % !!
Nejoblíbenější psovitá šelma: pejsci..a kdybych neměla být obyčejná tak asi fenek - taková malá pouštní šelmička :D
Líbí se ti tento řetězák: jj..tenhle móc..:))
Kdo má pokračovat: kdo chce a má rád zvířátka =)=)

VIII. UDÁLOSTI

7. října 2008 v 18:18 | Ráďa |  Úterkové události
Ahoj...tak už zase píšu události...sice po čtrnácti dnech, ale uteklo to celkem ryhle...

Klec...Už je to tak...jak jsem před necelým měsícem psala, že budeme objednávat novou klec, tak je tu novina, objednáme ji dnes nebo zítra, protože mám zamluvené miminko křečka...no vlastně už je to povyrostlejší miminko :)) Kdyby měl někdo dobrý typ shopu po internetu (chovatelských potřeb atd.) můžete napsat, ale stejně už mám asi vybráno =)

Co naši křečci ?...Křečci jsou všichni naprosto v pořádku jako vždycky. K nim už se raději rozepisovat nebudu, mám ještě nějaké téma připravený, tak aby toho nebylo moc...:o)

Charakter mých křečků...napadlo mě napsat detailní popis jací jsou mí křečci - na různá témata...:o)) Pro dnešní jsem vybrala zeleninu.

Moji křečci jsou hodně vybíraví. Možná proto, že jsem vybíravá i já, takže je možná rozmazluju, ikdyž sama vim, že to tak na 90 % nebude...=)=)=) Snad...=o) Dnes chci napsat o zelenině a co na ní moji křečci.

Hoblinka : Hoblinka je nejméně vybíraví křeček, pohrdne málo kdy, ale její nejslabší stránkou v potravě je samozřejmě zelenina. Má ráda okurku, občas i mrkev...naopak ji nechutná moc paprika a raději jí sladší odvětví - ovoce :D

Ginny : Ginny je opak Hoblinky. Ta mi někdy dává zabrat ! Nemá ráda zeleninu, když jí ji položím do ubykace maximálně se párkrát zahryzne, ale nic moc. Nejraději má hodně pestrou směs.

Klaudie : Taky dost vybíravá, mrška jedna...! :D Ale co naplat, prostě je to džungarák a u těch si se zeleninou moc nešplhnu - bohužel. Ale když má chuť sní v pohodě okurku a ikdyž zeleninu dostávají mí křečci často (jak by správně být mělo) paprika ji moc nešmakuje, raději si dá mrkev.

Nugát : U něj vybíravost moc není, ale zeleninu taky občas "švindluje". Ale nevadí mu okurka, ani mrkev. Paprika - ta napůl :o) Raději si dá sladší :o))

Daří se nám v morčátkách...Nedávno plaketka, teď dva diplomy, správně bych se o tom zmiňovat neměla, protože tohle není "morčátkovský blog", ale já bych to nevydržela. V sobotu byla výstava a pro nás asi zatím nejvíce úspěšná.

Závěrem...Určitě napíšu, až ta klec přijde =)

Navstevnost za minuly tyden (29.9. 2008 - 5.10. 2008) je:

6. října 2008 v 19:44 | Ráďa |  Návštěvnost
Návštěvnost tentokrát pohoršená, takže nic moc. Ale docela ujde, jenom to zmenšení není o zas tak malé, ale co se dá dělat. Já už se těším na zítra, jedeme na školní výlet do Plas. No a taky se těším na sobotu to jedeme do Brna na výstavu morčátek (taková dálka :o))...) no a na neděli se těším strášně moc, to se běží Velká Pardubická. Zítra snad budou ÚU.

Navstevnost za minuly tyden (29.9. 2008 - 5.10. 2008) je:
Pondeli: 79
Utery: 80
Streda: 53
Ctvrtek: 56
Patek: 79
Sobota: 50
Nedele: 74

Celkem: 471

Soutěž o nejlepší hlášku

5. října 2008 v 13:05 | Ráďa |  Soutěž o nejlepší hlášku
Achjo, tahle soutěž se měla konat téměř před rokem, ale vybodla sem se na to. Přihlásily se tři lidi, takže bude jedno kolo. Nemá cenu to nějak zdržovat, bez tak to žádná sláva nebude takže...:

Moniky hláška :
"Happy Valentine my darling !" (Veselý Valentýn, můj miláčku !)

Lukáše hláška : "Doufám, že když jsem ti přinesl tu kytku z vrchu, která se ti líbila víc než ty dole, mě necháš běhat v mém novém trenažeru co mi koupil můj majitel bez otravování jestli jsi nestratila nebo nepřibrala nějaký gram. Jestli jsi pěkná a jestli tě miluji. Jo a ty nahoře už mě pust...........................au au au."

Klaudie hláška : "Pozor, spadnete kvůli jedné květině musíte tak vyvádět" !
______________________________________________________
HLASUJTE, JÁ ZATÍM NEBUDU. OBRÁZEK K HLÁŠKÁM. HLASUJTE DO 12.10. - 10.00 HODIN. DÍKY.
NAČASOVÁNO

Pro vikinku - opožděně

2. října 2008 v 20:37 | Ráďa |  Moje výtvory
Ehm....dost opožděně pro vikinku za tu minisoutěž u návštěvnosti =) Je to strašněj diplom...jsem ho zas odflákla...=(