Září 2008

Navstevnost za minuly tyden (22.9. 2008 - 28.9. 2008) je:

29. září 2008 v 17:18 | Ráďa |  Návštěvnost
Tak návštěvnost dopadla celkem dobře, sice se snížila, ale ne tak rapidně, aby se dala považovat za špatnou..určitě jste si všimli, že se docela snažím psát články..čím dál víc přemýšlím proč jsem vlastně založila křeččí blog, blog o křeččích.....snad proto, že jsem v té době měla křečků dost, byla jsem přímo nabitá informacemi (např. o odchovu, mláďatech - v té době už mí křečci nějaké mláďata měli) a chtěla jsem se o ně podělit a získat víc informací...tenkrát...x)...:o) Ani nevim, kdo si to sem chodí číst, ale je mi to jedno, nepíšu sem nic špatnýho...=) Tak to bylo něco z minulosti...teď návštěvnost..: (neděle je slibná, kéž by každej den byl takovej) :oD
Navstevnost za minuly tyden (22.9. 2008 - 28.9. 2008) je:
Pondeli: 86
Utery: 74
Streda: 76
Ctvrtek: 59
Patek: 73
Sobota: 83
Nedele: 105
Celkem: 556

=D hehe...na fotce je k povšimnutí dropsová návnada...=o)) Ještě bonus nakonec, kdo první uhodne a napíše do komentářů jméno křečka na fotce (samozřejmě zda-li je to Klaudie nebo Nugát) dostane diplomek...=) Jinak pro "nerado-soutěžící" je tu ještě anketa, ale upozorňuju, že když zahlasujete v anketě (dřív než se objeví v komentech první správná odpověď samozřejmě) nereáguji na to...xD No tak můžete se zúčastnit "mini soutěže"...=)

Jak se má Lili ?

28. září 2008 v 14:22 | Ráďa |  Ostatní křečci
Rozhodla jsem se napsat malé poznámky o tom, jak se mají křečci z mých odchovů. Začnu asi tou nejznámější "odchovankyní" Lili, která patří Hryzalce.
* Lili se přestěhovala do nového domova na konci školního roku a to 30. června 2008. Chvilinku ji trvalo než se rozkoukala, pak už si začala brát pamlsky z ruky a brzy se začala chovat jako úplně normální křeček.

* 23. srpna se podařilo Hryzalčině křečkovi Lupínkovi namluvit Lilinku a ta byla do 8. září březí...
* 8.9. se Lili narodilo 9 mláďátek, z toho přežilo 8 mláďat. Mimča jsou cca 20 dní stará a Lilinka je mamča jako stvořená =)

Autorem obou fotek je Hryzalka, děkuji za propůjčení, snad to nebude vadit..=o)

Pro mě od kulliska

24. září 2008 v 14:25 | Ráďa |  Ostatní dárky od přátel
Tak za cenu, kterou jsem vyrobila kulliskovi jsem dostala taky dárek..od kulliska :-)) Moc děkuji, je hezoučký a roztomilý =)

VII. UDÁLOSTI

23. září 2008 v 21:25 | Ráďa |  Úterkové události
Tak je tu pro změnu úterý :D...a samozřejmě události - úterkové, jak jinak...:D...Dlužím omluvu těm, kteří se na události minulého týdne těšili, ale ony nebyly - nestihla jsem je napsat. Například někdy přijdu k pc, okouknu co potřebuju a chci a mám čas na blog...někdy k pc sednu až v půl osmé večer, za chvilku si připravím ještě tašku do školy a s mym občas "šnečim tempem" je rázem 21:00 + - a jsou na řadě ještě křečci, kterým se věnuju pravidelně pouze večer...no a pak se taky jdu vyspat, abych ráno vstala. Takže ten koloběh je různej, ale někdy to opravdu nemůžu stihnout a k tomu v úterý...(zrovna jedinej den, kdy máme do půlčtvrtý ve škole - já kretén zase o prázdniny pořádně myslela a vybrala jeden z možnejch většinou nejvíce odpoledkovejch dnů !)...takže prima, ale budu na nich příště pracovat už pár dnů předem a v úterý je jenom zveřejním a doupravím...no možná =) Tak a teď k nějakým novinkám...:
Naprosto jsem zapomněla, že džungarská samička Ginny je u nás už rok...přesněji od 8.8.2007...tudíž už jí je přes rok života, narodila se předpokládaně v dubnu 07. Stále aktivní, upištěné stvoření, prostě stále stejná Ginny =D Moje Ginny :-)) Hoblinka oslaví zase 15.12. rok !

Úplně novou fotku Ginny nemám, ale snad se nějaká brzy povede :-)
Výstava ve Slaném...: Brzo ráno jsme se v sobotu 20. září vypravily do Slaného nedaleko na výstavu králíků, drůbeže, ptactva atd. Koupily jsme novou samici králíka do chovu...ehm i přesto, že mě máma říká, ať králíky nepojmenovávám se jmenuje Vločka, má stříbrné zbarvení.

Dále máme nějaké rybičky a teď to hlavní...úplně na závěr jsme koupily 6 lístků tomboly a čekaly co v nich bude...no zatím nic až v mých vybraných třech jeden výherní...tak s ním běžím, myslím, že to mělo č. 60 nebo 80 :o) No a domů jsme si nakonec vezly malinko netradiční výhru a to holuba :D Nebo holubici...Hedviku :D:D Zatím bydlí v provizoriu, ale chystáme jí přemístit do většího bydlení...:O) Na fotkách je Hedvika hend po návratu z výstavy, ještě není v bydlení...
Hoblinka měla poslední mladé někdy v květnu?...asi tak...a teď už je zase po mimčách totálně ok, třeba dnes jsem ji přistihla, jak se válí ve své misce na jídlo (má velkou misku do obdélníku...)
vypadala dost směšně :-))
Teď už nemám čas, takže končím...=)

Navstevnost za minuly tyden (15.9. 2008 - 21.9. 2008) je:

22. září 2008 v 21:03 | Ráďa |  Návštěvnost
Ahoj...návštěvnost stoupla a celkem o dost, jsem s ní naprosto spokojená. Škoda, že vás nepřišlo o tři víc a bylo by to bejvalo pěkně zaokrouhlené na 600 =D Třeba příště, i tak díky =) Začínají se tam opakovat čísla ke stovce i přes sto =o) Tak já už zase půjdu...jdu poslouhcát mp4...:-)
Navstevnost za minuly tyden (15.9. 2008 - 21.9. 2008) je:
Pondeli: 84
Utery: 72
Streda: 67
Ctvrtek: 90
Patek: 93
Sobota: 101
Nedele: 90
Celkem: 597

Fotka je ze včerejška, omluvte kvalitu, ale došla mi právě baterka...:o(

Když je člověk nemocnej a nudí se...

21. září 2008 v 10:25 | Ráďa |  Moje výtvory
No název napovídá, že zrovna nemám nejlepší kondičku, protože mám pěknou rýmu. No zítra ani nepůjdu do školy. Takže se vesměs trochu nudim :( A tak jsem trochu vyráběla..udělala jsem malou upoutávku na můj blog =)

Nová fota

20. září 2008 v 11:05 | Ráďa |  Fotečky, obrázky křečků
Stáhla jsem nějaké nové fotky křečků ;-) Zdroje přikládám...

Ceny pro nová SB

19. září 2008 v 13:58 | Ráďa |  Moje výtvory
Tak jsem se dnes konečně pustila do nějakých cen za spřátelení. Zatím už spřátelovat nebudu, protože bych za chvilku měla strašně moc SBček a navíc mi to nevychází časově, ale až zase budu mít čas, tak zase začnu...nevím kdy, třeba už brzy...=) Fakt nevím...V poslední době jsem spřátelila s novými blogy s martinou a kulliskem. Tak tady jsem jim něco vyrobila, diplomy mi stále moc nejdou, snad mi to ještě prominete...:o) Jinak na zítra mám připravené (prostě na víkend) nějaké předpřipravené články, protože u nás se zítra malujou naše nový pokojíky (i můj) takže nebude čas...=o) Zatím hoj...=)

Pro martinu

Pro kulliska

Bude nová klec...

18. září 2008 v 17:53 | Ráďa |  Události a mé komentáře
Pokud se vše vydaří, bude u nás noví křeček Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket. Zatím je všechno jenom předběžné, protože v daném vrhu není ještě přesně znáno pohlaví (křečci jsou moc mladí), takže radči nebudu předbíhat. Ale co už je skoro jisté, že koupím novou klec Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket. Asi podobnou jako má Hoblinka, když bude lepší, vyberu lepší . Jedna klec doma ještě je, ale ta je spíš pro křečíka, nijak široké mříže nemá, takže ta zůstane zatím jako náhradní Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket. No a až pojedeme v blízké době nakupovat do Slaného, pořídím další klec pro zlatého křečka Photo Sharing and Video Hosting at Photobucket. Už se těším...

Navstevnost za minuly tyden (8.9. 2008 - 14.9. 2008) je:

15. září 2008 v 21:41 | Ráďa |  Návštěvnost
Tentokrát se návštěvnost o nádherných skoro 150 návštěv zvýšila, jupí wink-3.gif image by Enidta. Díky, že ke mě chodíte biggrin-2.gif image by Enidta ! Teda když píšu, že ? blush-pink.gif image by Enidta Třeba teď moc článků nebylo, ale zase minulej tejden jsem nebyla u pc dva dny úplně, tak to bylo znát...smile-3.gif smile image by Enidta tak toť asi vše k návštěvnosti no...left-1.gif image by Enidta jen tak dál, taky se posnažím na články...no a ta neděle !
Nový design na velice lehkém principu (lehkém nechci říct nenáročném, ale spíš...no neumim to vysvětlit prostě takovej snadnej, ale v jinym slova smyslu)
Navstevnost za minuly tyden (8.9. 2008 - 14.9. 2008) je:
Pondeli: 59
Utery: 59
Streda: 76
Ctvrtek: 69
Patek: 72
Sobota: 69
Nedele: 104

Celkem: 508
Dnešní fotka Klaudie, obyčejná, bez blesku.

Pracuje se...

14. září 2008 v 13:38 | Ráďa
Momentálně měním design, takže omluvte případnou nefunkčnost některých rubrik či celého blogu.

Navstevnost za minuly tyden (1.9. 2008 - 7.9. 2008) je:

11. září 2008 v 14:20 | Ráďa |  Návštěvnost
Tak tedy rapidní zhoršení, ale nedá se nic dělat. Taky se domnívám, že je to kvůli tomu, že jsem téměř dva dny němla přístup k netu...ale nevadí, příště doufám, že bude zlepšení...
Navstevnost za minuly tyden (1.9. 2008 - 7.9. 2008) je:
Pondeli: 66
Utery: 36
Streda: 40
Ctvrtek: 36
Patek: 63
Sobota: 54
Nedele: 79

Celkem: 374
Čerstvá babička Hoblinka. Je babičkou 9. křečátek !

VI. UDÁLOSTI

9. září 2008 v 21:29 | Ráďa |  Úterkové události
No takže píšu v úterý, protože jsou to úterkové události, ale málem jsem to nestihla. Na začátek řeknu to nejnovější Lili - dcera naší Hoblinky a Oříška má mimi, koho zajímá více ať si CLICKNE :D
No jinak jsem už konečně dala fota do pc, takže mám i fotku Vanilky pohárku z výstavy...:
No ale konečně to, co se týká křečků :
Už jsem se zmiňovala, že jsem fotila Klaudii, fotky v pc nejsou zas až takové, jaké jsem si představovala, ale nezklamaly - nějaké :o) Tak tady jsou, stačí si zvětšit, pokud chcete...:o)
Mě se osobně líbí ta první a předposlední fotka =)
Jinak ostatní křečci se mají fajn jako vždy =)=) Tak snad to stačí na to že u jsou to šesté"úterkové události".

Nestíhám...

8. září 2008 v 21:34 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Ahojda všichni, bohužel včera jsem neměla přístup k internetu. Pořád probíhá přístavba a vše okolo ní, takže se včera stěhovalo do přízemí z patra, bouralo se toho hodně v patře a tak byl comp úplně odpojený a včera se na novém místě opět zapojil pc a internet teprve dnes odpoledne. Ale konečně...mezitím jsem nafotila podle mě naprosto úžasné fotky Klaudie (je to moje šikulka ), no ale stále se nemůžu rozhodnout, kam je dám, nebo jestli je použiju k návštěvnostím a tak, ale nějak to zítra vyřeším to bude pořádný článek. Důvod je takový, že nahoře, kam se už nemůže chodit (vše zalepený a přikrytý igelitama) jsem nechala v šuplíku usb conector, tím pádem nemůžu dát fotky do počítače. Ale nevadí, vynahradím to doufám...:o)
Jo a ta nehlavnější zpráva Lili - u nás odchovaná křeččí holčina má mimí !!! Sice to určitě každý ví, ale sem to přece musím napsat, když maminka mláďátek je od nás :o)) Přeju hodně štěstí, Hryzalko ! Jinak závěrem - v sobotu jsem byla s mamkou a naší fenečkou číňského naháče Vanilkou na výstavě v Rybníkách u Dobříše na výstavě. Vanilka dostala hodnocení VD2 a pohár .

Čištění boxu

6. září 2008 v 9:10 | Ráďa |  Události a mé komentáře
Jednou si tak říkám : "mám čas, vyčistím křečky". Napadne mě, že ještě takový článek na blogu nemám, tedy o čištění klece, boxu...No tak si myslím, že vůbec nestojí za prd nějaký takový článek uskutečnit. Tak tedy připravím si foťák a jdu fotit...Tohle můžete použít jako "pomůcku" k čištění, nebo vůbec pro začátečníky, kteří mají křečka chvilku...
1. Připravím si něco, kam klec nebo v mém případě box postavím. Klidně můžeme vyjít ven (třeba pokud máte zahradu). K pokrývce pod klec postačí běžné noviny nebo nějaký igelit...
2. Box/klec vyčistím normálním stylem...já se s tím nějak nepářu a jenom tomu, co nejde vyloženě "vyklepat" pomůžu lopatkou nebo kouskem klacíku atd. Můžeme použít třeba lopatku, záleží, jak si poradíte a jakou máte fantazii :o)
3. Měli bychom dojít k boxu s prázdným dnem. Občas, když vidím, že je box špinavý otřu ho "spešln ubrouskem :D", když je fakt jako "prase" vypláchnu ho i vodou :o))
4. Naberu si do naší "květináčové odměrky" :D hobliny a nasypu je do boxu :)
5. No a box už má v sobě na dně i hobliny :))
6. No a závěr už si každý domyslí. Záleží na Vás, co křečkovi dáte do boxu/klece. Samozřejmě čerstvé kapesníčky nebo toaleťák na hnízdo, čistý domeček, třeba i patro a běhací kolečko. Mystičky nebo napáječku atd. Já jsem vyfotila Klaudii, ještě tam ale nemá všechno vybavení, některé se ještě "poupravovalo", aby vypadalo jak se patří xD

Navstevnost za minuly tyden (25.8. 2008 - 31.8. 2008) je:

5. září 2008 v 6:30 | Ráďa |  Návštěvnost
Fakt mám radost. Jsem přímo nadšená. Vím, že jsou i daleko vyšší návštěvnosti, ale tahle je suprová už proto, že se od minula zvýšila o 98 návštěv ! Což je docela pěkný. Když beru ty předminulé (zvýšení o 20 i míň - i víc), tak je to stejně krásný. Jinak se omlouvám, že jsem ji už slibovala ve středu, ale je škola atd. a já to nestihla...a hlavně včera jsem psala rodokmeny morčátek =) Tak se koukněte :
Navstevnost za minuly tyden (25.8. 2008 - 31.8. 2008) je:
Pondeli: 60
Utery: 87
Streda: 79
Ctvrtek: 84
Patek: 94
Sobota: 55
Nedele: 67
Celkem: 526
Ginny nejnovější fotka...=)

V. UDÁLOSTI

2. září 2008 v 15:02 | Ráďa |  Úterkové události
Tak už tu je první školní úterý a také další události :o) Nemám moc času, protože půjdu za chvilku krmit králíky, ale už jsem si něco připravila, tak to dokončím...=o)
Úvodem...: Určitě si vzpomínáte, jak jsem psala, že náš Quipík dostal 93,5 bodů na výstavě morčat v sobotu. Jenže v neděli už jsme tam nebyly a to se rozdávaly ceny a Quipíček ještě získal čestnou cenu Daily Cavy a diplom :-) Kdo chce vědět víc, může si kliknout ZDE a kdo chce jenom vidět fotku, tak fotku přikládám :)) Ale teď zpátky po stopách křečků...=D
Nové dropsy :
Podle vašich nejčetnějších rad jsem nakonec ve Slanáském zverimexu (mimochodem prima výběr asi bych to přirovnala jako zverimex ve Švermově, ale nejspíš s větším výběrem krmitv - bohužel už ne tak levný...=D) a vybrala jsem mrkvové dropsy...=o)...:o)
A další dropsy jsme dostaly nečekaně na výstavě pro morčátka, ale protože jsem ty samé už jednou měla pro křečky, dala jsem je mým křečkům...:o) Mimochodem jsou od velice super firmy (i poměrně drahé firmy :D:D) Darwin's. Ale zase je pravda, že je to firma kvalitní, protože právě tyhle "nečekané dropsy" chutnají mým křečkům víc než ty od Mlsouna (mrkvové). Jednotlivé dropsy jsou do tvaru kytiček. Zelené, žluté a červené.
No a už musím zase letět, těšte se na příští...:o))

Pro Kikushku

1. září 2008 v 21:12 | Ráďa |  Moje výtvory
Dělala jsem ho až večer, tak doufám, že je bez hrubek. Snad se trošku líbí. A promiň mi, že tak pozdě...znáte mě...no ale o to lepší budou zítra události =) No a návštěvnost bude až ve středu...snad :-) Jinak první školní den nic zvláštního, přežít se to dalo, hlavní je to, co se stalo večer,...ale o tom až v událostech =)