Červenec 2008

Od mišuli

30. července 2008 v 8:25 | Ráďa |  Ostatní dárky od přátel
Od mišuli za spřátelení. Je moc pěkný, viď Hryzalko ? :D
článek je načasovaný

Od Bublinky za spřátelení :o)

28. července 2008 v 9:20 | Ráďa |  Ostatní dárky od přátel
Bublinka mi vyrobila dárek za spřátelení...kuji =)
článek je načasovaný

Nebudu tu od 26.7. do 2.7.

25. července 2008 v 16:09 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Ještě jsem se rozhodovala, jestli tenhle článek napsat do "Rychlých novinek" nebo "událostí"...nakonec jak vidíte sami to přecejenom vyhráli novinky, jak sami vidíte...nebudu to nějak natahovat, od soboty 26.7. tu nebudu do soboty 2.8. jedu na dovolenou do Jeseníků s mamčou, taťkou, bráchou a pejsky a už se móc těším...návštěvnost bude určitě značně pokleslá, ale můžete sem přes týden chodit něco mám načasovaného...jinak už mám vymyšlený barevně originální další nový design, ale ten sem dám asi až na konci prázdnin, možná v polovině srpna, no ještě uvidím...tak se tu mějte hezky a já se na týden loučím :) :D

Namixované fotky křečků :)

24. července 2008 v 11:30 | Ráďa |  Fotečky, obrázky křečků
zdroj : net + monuliik.blog.cz/ :D

Od Rézíka a Jahody

23. července 2008 v 6:00 | Ráďa |  Ostatní dárky od přátel
Nová SBčka, Rézík a Jahoda mi vyrobili něco za spřátelení :) Jukněte sami, moc se jim to povedlo.
Od Rézíka...Moc díky
Od Jahody...moc díky

II. UDÁLOSTI

22. července 2008 v 16:59 | Ráďa |  Úterkové události
A konečně se můžu pochlubit dalšími úterkovými událostmi :o) Moc se toho sice neseběhlo, až na jednu konkrétní věc, kterou tu rozhodně zmíním, vlastně mám i mnoho pěkných fotek. Tentokrát nebudu psát o všech křečcích, to jsem psala skoro výjímečně jenom u těch úvodních událostí, ale myslím, že to nebude ani potřeba, stejně jsou docela dlouhé...
Klaudie byla venku : Všechno (teda skoro všechno) se bude týkat v dnešních událostech Klaudie. Minulé úterý jsem vzala Klaudii poprvé ven, proběhnout se. Nesla jsem jí raději v takové malé nádobce, šlo jenom o to jí dát proběhnout na zahrádce v ohradě pro želvu. Chtěla jsem vědět, jak zareaguje, protože jinak jsem křečky neměla venku ještě nikdy. Asi jsem se o ně moc bála. Ale potom mě napadlo, že ta ohrádka na naší zahradě nemá vlastně žádné škvíry, takže útěk je vyloučený. Občas tam nechám proběhnout některé z morčátek, třeba když je chci nafotit, nebo když si je mazlím, ale spíš tam "paseme" naší želvu :o) Bylo to pro Klaudii přímo ideální. Ohrádka je vyrobena z obrubníků, které stojí bez mezer vedle sebe a dokola. Na ukázku dávám fotku :
Když jsem Klaudinku položila na trávu, byla malonko vykulená, ale vůbec ne tak, že by všude lítala a tak. Naopak se snažila jít opatrně a docela bych to přiřadila k tomu, že chtěla jít rozvážně :)). No a tak sjem začala fotit, když jsem zjistila, že se nebojí. Nejradči se pokaždé do trávy zahrabávala a všude všechno prozkoumávala. Na jídlo neměla čas :D Když už jsem jí tam měla přes pět minutek, tak se postavila na obrubníky a začala na nich "tancovat", jak to občas dělává...Klaudinky zvláštní "taneček" jsem i vyfotila :
Potom už jsem jenom cvakala a hlídala Klaudii. Myslíím, že se jí výlet docela líbil. Povedly se mi celkem solidní fotky.
Tady se mi povedla krásná fotka, taková zblízka.
No a tady je zase pěkně zaostřená fotka Klaudie a z větší dálky. Taky krásná =o) Jinak ostatní fotky jsem nechtěla dávat do článku, aby nebyl zase přecpaný, takže ostatní fotografie najdete TADY. Jsou tam všechny vyfocené fotečky.
__________________________________________________
KRMENÍ : Dnes jsme byli nakupovat, tak jsem křečkům sehnala to krásné krmení od Darwin's, zase jim ho s nějakým levnějším smíchám a bude to pěkná, kvalitní směska :o) Fotka je stará, nestihla jsem ho vyfotit a taky k čemu, když je stejné jako tohle :
ZÁVĚREM...: Mám ještě malou připomínku, příští týden události výjímečně nenapíšu, protože budu s rodiči a bratrem an dovolený v Jeseníkách. Ještě předem upozorním článkem, třeba nezařazeným, ale prostě napíšu. Moc se těším :o))

Navstevnost za minuly tyden (14.7. 2008 - 20.7. 2008) je:

21. července 2008 v 11:34 | Ráďa |  Návštěvnost
Tak s touhle návštěvností jsem fakt spokojená. Takovouhle každý týden a bude to nej :) A v pohodě stačí. Fakt tahle mě docela překvapila, poprvé jsem si myslela, že je zlepšená o 150, no pak jsem to vypočítala přesně a bylo to zvětšení o 107 návštěv, což taky neni k zahození. Víc to ani nemá cenu pitvat, prostě jste mi udělali radost. Rozhodně přijďte zítra, to budou druhé události !!! No a pište komentáře taky :) Ještě jedno. Ginny stále soutěží ZDE, komu se líbí může pro ní hlasovat...
Navstevnost za minuly tyden (14.7. 2008 - 20.7. 2008) je:
Pondeli: 76
Utery: 68
Streda: 80
Ctvrtek: 77
Patek: 68
Sobota: 51
Nedele: 68

Celkem: 488
Třikrát 68, dobrej vtip :D

Konečně...x)

20. července 2008 v 18:28 | Ráďa |  Moje výtvory
Konečně, to zní výstižně co ? Na taky jsem ráda, protože jsem už naprosto všem SBčkům dodělala cenky za to že jsou mými SB atd. Nejsou nic moc, ale za to se svět nezboří :D No jinak jsem si od většiny SB půjčila fotky jejich křečků (pokud je tedy mají) Tak tady jsou :
Pro mé SB Hryzalku
Pro mé SB Hvězdičku
Pro mé SB Sibirku
Pro mé SB Domču
Pro mé SB mišulu
Pro mé SB barushku13
Pro mé SB Míšu
Pro mé SB Andy
Pro mé SB mummyi
Pro mé nové SB Jahodu
Pro mé nové SB Rézíka
Pro mé nové SB Bublinku
___________________________________________________
Ufky, tak pa.

Obrázek křečíka

20. července 2008 v 8:00 | Ráďa |  Fotečky, obrázky křečků
No sice je docela neobvyklý, že sem taky někdy dám "jen tak" nějakou fotku křečka, protože týhle rubrice se skoro vůbec nevěnuju, ale mě se ta fotka moc líbila, tak proč jí sem nedát že jo=)) Našla jsem ji na nějakém internetovém obdchodě v potřebách pro hlodavce. Není sice samozřejmě mnou vyfocená, ale hlavně, že je pěkná =) Tak můžete hodnotit a psát komíky ;-)

Dnes mi to nevyjde =(

19. července 2008 v 21:00 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Zase zklamu své Sb, ale dnes ty diplomky opět nestihnu :-( Za prvé mi skoro vůbec nejde blog.cz no a za druhé mě strašně dnes tlačí čas. Jo radči hedn napíšu, že zítra tu nejsem, budu v Mladé Boleslavi na výstavě. Myslím, že jsem něco stihla načasovat, ale nevim to jistě, aspoň bude překvápko :D Tak se loučim a ještě jednou omluva všem mým SBčkám...Ráďa

Diplom od Belly

19. července 2008 v 19:15 | Ráďa |  Moje výhry
Už je to malinko dýl, kdy jsem vyplňovala bleskovku u Belly a byl za ní krásný společný dplomek, takže tady je :

Od Jahody =)

19. července 2008 v 15:05 | Ráďa |  Ostatní dárky od přátel
Tady něco od mého oblíbeného blogu (SB) Jahody. Fakticky moc děkuju x))

Dárek od Hryzalky =)

19. července 2008 v 9:12 | Ráďa |  Ostatní dárky od přátel
Nádhernej, že ? Vyrobila ho Hryzalka za to, že jsem její SB. Vlastně to udělala všem svým SB, takže si toho strašně cením, protože jí to zabralo určitě mnoho času a navíc ještě takovej překrásnej =)

Spřáteluju, menší změna u obl. stránkách

18. července 2008 v 22:16 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Už je to dýl, myslim tak 3/4 měsíce, co jsem sem dávala anketu "jestli mám začít spřátelovat". Nu ale v anketě tahle možnost neměla nějak výrazně moc hlasů, tak jsem si řekla, že se na to vykašlu, bez tak toho mám moc. Ale teď jsou prázdniny, tudíž mám víc času na to, abych si v obl. blogách, případně v SB udělala pořádek. Tak mě napadlo, když už mám jako SBčka spoustu lidí, proč nespřátelovat. Takže se snažím rušit obl. stránky a měnit je jako Sbčka ;-) Protože tohle je jenom informační článek, můžete mi tady připomenout, jestli chcete dál být můj oblíbený blog, nebo chcete spřátelit. Zatím mám navjedomí jako má SBčka :
Budu vám vděčná, když mi dáte vědět, na koho jsem zapomněla, nebo, že chcete být dál obl. blog nebo Sbčko :) Jinak zítra (snad) něco Sbčkům vyrobím. Díky všem.

Původ křečka polního

18. července 2008 v 5:00 | Ráďa |  Původy křečků
- Křeček polní pochází z východních oblastní.
- A to ze jména ze střední Sibiře až do Střední Evropy.
- Nejdále sahá jeho původ po Holandsko a Západní Francii.
- Dodnes obývá stepi a lesostepi Západní Sibiře a Východní i Střední Evropy.
- Dokonce obývá i nížiny

Poupravené články

17. července 2008 v 19:04 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Nelekejte se, nebudu mazat a měnit celý obsah blogu, jenom poupravím, nebo doplním ještě nějaký info, popřípadě fotky ke krátkým článkům. Třeba obden nebo do úterních událostí prostě jak mi to vyjde, sem dám odkazy, kam se můžete juknout, prostě kde je poupravený článek.
No a jako první jsem poupravila článek o křečíku džungarském.

Diplomy za 11.Bleskovku

16. července 2008 v 22:01 | Ráďa |  Bleskovky
Tak jsem vyrobila diplomy za bleskovku. Snad se vám aspoň malinko líbí. Sice si slibuju už dlouho, že si stahnu nějaký "lepší" písma, ale to bych se k tomu musela někdy "dokopat" :D No neva, aspoň něco :o)
_____________________________________________________________________________
Tak snad budete trošku spokojeni =)

11.Bleskovka

16. července 2008 v 8:56 | Ráďa |  Bleskovky
Zahajuju další bleskovku, nesoucí číslo 11. Diplomy získává šest (dobře, nakonec výjímečně tedy šest, ale to je konečný rozhodnutí) :D nejrychlejších se správnými odpověďmi. Každý bude mít jednotný (svůj) diplom.
________________________________________
1. Poznej, co je za druh křečka nebo křečíka na "zdeformovaném" obázku.
2. Jaké bys dal/a jméno svému křečkovi, kdyby mělo začínat písmenem T ?
3. Co chceš na diplom ? /Dělám jenom zvířecí diplomy :)/

I. UDÁLOSTI

15. července 2008 v 14:17 | Ráďa |  Úterkové události
Dostala jsem pár nápadů od mé kamarádky a rozhodla jsem se, že to je dobrý nápad. Pokaždé 1x za týden se pokusím stručně popsat, co se mým křečklm přihodilo nebo jak se mají. Události čekejte každé úterý. To znamená, že další události napíšu 22. července. Ikdyž se nic zajímavého nestane, tak prostě stejně něco o křečcích napíšu. Třeba i co měli dobrého, hlavně aby byl nějaký článek. Pokaždé napíšu tenhle úvod, asi jako u návštěvností a pak začnu s událostmi. Pokaždé přihodím alespoň jednu fotku. Doufám, že se Vám to bude líbit.
Ginny : Nedělá nic zvláštního, odpoledne a dopoledne prospí. Tedy většinou. Minulý týden jsem přemýšlela, jestli má ještě cenuzkoušet u ní mláďata. Nakonec jsem rozhodla že ne. Přecejenom už není nejmladší. Jo a co jsem chtěla ještě napsat je, že teď máme doma vlastně dvě Ginny. Jedno mládě morčátka - holčičku z vrhu G, jsem pojmenovala taky Ginny. No a Ginny jsem dnes vyfotila. Vlastně všechny mé křečky.
Klaudie : Napsat o Klaudii bude asi o něco snažší. Klaudinka si mě získala z mých třech džungárků nejvíce. Je to mazlivka, každý den ji mám na ruce. Minulý týden byla dvakrát na námluvách u Nugátka - bohužel bez úspěchu. Asi se mi džungaráčky nakonec nepodaří rozmnožit, ale už mám nový nápad, kdyby přecijen ne. Opět se mi fotečka u Klaudie dnes povedla.
Nugát : Dnes se ho chystám vyčistit, sice to není nic zvláštního, ale aspoň budu moc pozorovat, jak bude v čistém bydlení následně uklízet :o) Minulý týden se pokoušel nakrýt Klaudii.
Hoblinka : Hobli si užívá v této době po miminkách. Vykrmuju jí, je to největší žroutík. Není ani moc mlsná. Zrovna před chvílí jedla =)=)
___________________________________________________________________________
No tak to je k mým křečkům asi vše. Teď ještě prozradím, co asi udělám, kdyby nakonec Klaudie stejně ty dětičky jednou neměla. Asi si pořídím roborowčáka. Na pozorování, případně na mazlení. Ale to je opravdu zatím pouze "možná".
___________________________________________________________________________
Závěrem bych chtěla předvést, na čem si včera moji křečci pochutnali. Nafotila jsem to. Tuhle směs jim dělám, ale jenom občas. Většinou dostávají zeleninu, jako jenom jednotný druh...třeba okurku. Kousek okurky. Včera jsem jim nakrájela okurku na malé kousky, rajče a jablko. Moc si zamlsali. Tady je jak to vypadalo :
No samozřejmě toho bylo víc :D
Tak a zblízka.
___________________________________________________________________________
Tak to je asi pro dnešek vše. Tak zase jindy.

Bohužel :(((

15. července 2008 v 14:16 | Ráďa |  Smutné zprávy
Bohužel už je to delší dobu, ale už mezi námi není Míša Kulička a Zlatka. Píšu to shrnutě, samozřejmě, že křečice neumřely ve stejnou dobu. Mrzí mě to, ale obě se na druhou stranu dožily fakt zasloužilého křeččího věku, takže je na tom aspoň tohle.
Míša : Zemřela opravdu dost stará, nikdy jsem její věk moc nepočítala. Odhadem u nás strávila tři až čtyři roky nádherného života. Měla jsem jí moc ráda a to i zůstane nadále. Míša porodila jedny miminka, odhadem to bylo v roce 2006, jj v roce 2006.
_____________________________________________________________________________
Zlatonka : Za celý svůj křeččí život odrodila krásné tři vrhy. Poprvé se zesnulým Srdíčkem a dvakrát se Zorem of Navel. Z jejího druhého vrhu jsem si nechala mého aktuálního jediného zlatého křečka jménem Hoblinka. Zlatonka získala kásná ocenění v blogových soutěžích. Zlatka se přibližným odhadem narodila ke konci roku 2006. Přinesla jsem si ji v květnu 2007 ze slánského zverimexu jako "náhradu" za Krtečku, mimochodem moji odchovanou křečici. V tu dobu byla půlroční - asi. Měla jsem ji hrozně ráda. Zlatonka by se brzy dožívala krásných dvou let.
____________________________________________________________________________
Momentálně mám jednoho křečka zlatého a tři džungaráky.