Prosinec 2007

DEJTE NA BLOG

25. prosince 2007 v 20:14 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích

POMÁHEJTE!!!

PROHLÉDNĚTE SI TUTO ANIMACI A DEJTE JI PROSÍM NA SVŮJ BLOG A TÍM POMÁHEJTE PROTI TÝRÁNÍ!
Můj názor : Stojí to všechno za to ? Kalim na to, že je to pouze blog, tedy hlavně o křečcích. Nemám k topmu co říct. Tuhle kampaň klidně podpořím a strašně ráda, protože zbytečně umírá stovka zvířatza celý den, tísíce na celém světě. Hnusná pravda. Ale já pro tuto kampaň klidně zabojuju a nebudu to brát jako nechuťárnu, která mi zkazí blog. Tak to berou jen lidé, kteří tohle někde přehlídnou. Kazisvěti jsou to, ty co se takhle nekale chovají ke zvířatům. Ty nemají snad srdce, že jo ???!!!! K tomu už jde říci jenom jedno a to : A PROČ ???!!!

Tak co jste našly pod stromečkem ?

24. prosince 2007 v 21:56 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Tak co, jak jste byli hodní ? Nadělil Vám Jéžíšek spoustu dárků ? Volný článek, piště do komentářů, ikdyž se to netýká křečků. Já jsem dostala taky nové hodinky, roztomilého pudlíka (plyšového !) dvě knihy, PC hru Polární Expres a PC hru Svět koní, DVD shrek třetí, digitální váhu (navážení morčat, máme malí křečky i malá morčátka), tak na snažší, daleko snažší vážení, puzzle koně, nějaký techniky vyrábění 2x a co je hlavní dohromady s bráchou KAMERU + ostatní věci k tomu, příslušenství. No nádherné Vánoce !!! Jsem z té kamery vyplašená. Brácha dostal mp3 a mě dal nějaký kamínek a čarodějnici na pověšení. Krásný zbytek Vánočních svátků (sice ještě nekončí) a štědrého večera. Jdu pařit PC hru Polární Expres ! Křečci dostali dnes už každá jeden dropsík. Hermionka, Ginny a Šediváček jabléčné. A Zlatka, Míšenka, Buráček a Zoro of Navel dostali každý po jednom sýrovém dropsu. Moc jim chutnají, respektive asi už chutnalo, zítra dostanou další. A nezapomeňte juknout na nové fotky mláďátek SEM a napsat nový Váš komentář :o)

Přání (šťastné a veselé + novoročenka)

23. prosince 2007 v 22:01 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Veselé Vánoce a šťastný nový rok 2008 všem blogařům přeje Ráďa a její křečci ! (krecciakreciciblog.blog.cz)

ZVÍŘÁTKA TRPÍ !!!

23. prosince 2007 v 18:58 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Takhle by vypadaly ženy, kdyby se na nich testovala kosmetika. Bohužel se testuje na ubohých zvířátkách. Nenechte zvířátka takhle trpět a pokud je to možné NEKUPUJTE si výrobky především od Max Factor. Jestli chcete mít jistotu, že zvířátka netrpěla, kupujte kosmetiku, která má na obalech napsáno : Netestováno na zvířatech nebo Non tested on animals. U nás netestují kosmetiku na zvířatech firmy: Ahava, Amway, Avon, Lancome, Oriflame, Ryor. Pokud tam nebude ani text, měl by tam být obrázek přeškrtnutého králíčka. Prosím vás, zkopčete si to do blogů ať se to rozšiřuje. Díky :o)
Pro delší řasy
Pro krásné rty
Pro svěží pleť
Pro bohatý účes

Diplomy za 8. Bleskovku budou až v lednu

21. prosince 2007 v 12:16 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Tuhle bleskovku vyhrála Hvězdička. Druhá byla potom sibirka a třetí MARŤA (Macinka). Mišula dostane diplom útěchy, protože byla čtvrtá a já jsem psala, že beru tři lidi. Ale to nevadí. Vyrobím všem diplomy podle přání, ale až po Silvestru, čili Vánočních svátcích. Děkuji Všem za pochopení.
( Píšu, tak brzy, protože jsme už dnes doma a nemáme školu. :o) )

Pár prosincových novinek

21. prosince 2007 v 8:54 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Přemýšlale jsem, na jaké téma napíši článek o křečkách, (popřípadě informace) pro tento týden. Řekla jsem si, že když budou ty Vánoce, udělám Vám různé vánoční motivy a křečci s tím budou souviset. V tomto článku najdete pár fotografií, zajímavostí, případně novinek za prosinec a také odkaz do galerie, na složku, kterou jsem nazvala : "I Míša slaví Vánoce".
Novinky, které se udály za prosinec (shrnutí) :
Zlatonka je březí, pěkně jí narostlo bříško, tak už v pátek !!!!!!!!
Zlatka nám za ty dva / tři týdny hezounky přibrala a už má mít za pár dní miminka. Moc se těším / těšíme. Akorát, že v pátek nejsem po škole doma a přijedu až pozdě, ale hodně pozdě večer z Prahy, takže Vám těžko dám zprávu, kdyby se něco narodilo. Hlavně se moc těším jaké zbarvení čumáčkové budou mít, protože takové světlounké a jemné barvy jsem ještě neodchovávala. Většinou černé, hnědé, prostě dost tmavé zbarvení, barvy. Zorýk už brzo bude tatínkem. Dávám sem aktuální fotečku Zlatonky. (ikdyž na ní tedy moc její pupík vidět není) foceno dnes večer, proto je fotka nažloutlá když přecházela z klece do akvária. (měnila s Buráčkem - synem).
Poupraveno 18.12. 2007 - viz .článek dole (tento článek jsem začala psát ještě když byla Zlatka před porodem, tak proto a mazat se mi ho zase nechtělo)
Křečci už mají nakoupeno všechno k Vánocům.
Takže jak už jsem psala v článku, kde jsem jednotlivé věci ukazovala pomocí fotografií, trošku to shrnu a napíšu ještě jednou, co jsem jim koupila. Džungaráčci (Ginny, Šediváček, Hermionka) dostanou 1x jablkové dropsíky, zlatí (syrští) křečci (Zlatonka, Míša, Buráček, Zoro) dostanou sýrové dropsy. Obě skupiny si ještě pochutnají na malém balení dropsíčků Knibby Snackies. Zoro zvlášť dostane od brcáhy (jelikoš je jeho) balení ovocných tyčinek (jedno balení je po dvou, takže dvě tyčinky Zorda dostane) a dropsíky Drops od Vitakraftu, známého a dobrého osvětčeného krmiva. (Ginny focena předevčírem večer)
Buráček bude mít možná příští rok nevěstu (možná) !
Když jsme dneska s mamkou přendavaly Buráčka do dřívější Zlatčiny klece a Zlatku do Buráččina akvárka (bude mít mimi, tak proto jde Zlatík do většího samozřejmě nedělaly jsme to jen tak pro nic za nic), mamča měla možnost si Buráčka prohlédnout. Držela škopík, kde Buráček skákal po bílých stěnách a zvědavě na ní jukal. Tak se zamyslela a jenom tak prohodila, že když to nakonec dobře dopadlo a Zlatonka získala Zora, že by možná mohl Buráček dostat nevěstu. Příští rok, mu možná nějakou dlouhosrstou - nemusí být úplně dlouhosrstá jak Zoro, najdu. Třeba bez PP jentak ve / ze zverimexu, to by bylo jedno. Nebo s PP. Ale máma to jentak prohodila, podotkla, takže s tím tak rychle nepočítám, to ne. (fotka je opět ze dnešního večera)
Máme ve třídě náhradu za Šmudlu, Mikuláška !
Máme náhradu za Šmudlu, který bohužel umřel, ale o tom jsem psala. O Mikíškem jsem se už zmiňovala u některé z předešlých návštěvností, ale to pouze už s tím, že utekl. Potom také u ejdné, že se našel ! Takže Mikuláška máme ve třídě teprve chvilku a už nám dvakrát zdrhl a to jenom, že je malí a protáhl se z klece po Šmudlíkovi (však tu klec znáte z fotek u Šmudly). No a co ještě dodat ? Asi to, že dostal jméno podle Sv.Mikuláše, protože nám ho učitelka dala pár dní před Mikulášem. Ještě není jisté, co je to za pohlaví, ale je to náš Mikuláš. (nefotila jsem ho, ale pokud si vzpomenete na Zlatončinu dcerku Amálku - majitelka má kamarádka Martina, tak je naprosto stejný, fakt).
Hermionka s Šedíkem se poprali
Tak tohle jsem tady ještě nepsala. Zmiňovala jsem se snad jenom pár lidem z blogů. Šediváček 4.11. ošklivě poranil Hermionku. Dala jsem je k sobě, protože Herma šla k Šedíkovi jelikoš tam byla Ginny už dlouho a musela do většího (což měla právě Herma) a protože spolu nikdy špatně nevycházeli, vlastně naopak dobře, spali spolu, hráli si, poňoukali se, tak jsem nepočítala, že by se mohli třeba poprat. Než jsem je vyčistila Hermi ležela na zádech a měla u sebe krev, tak s pomocí mamky jsme je odtrhli. Mysleli jsme, že umře, ale naše babinka Herminka naštěstí opět zabodovala a je tu s námi, ipřes natržené ouško, hojící se pravou přední nožičku a vyškubanou srst na krku (u krku) !
Ginny možná bude mít mimi
Jak píšu, možná, ale moc s tím nepočítám. V kalendáři mám záznam o námluvách 23.11., tak newim. Možná jste viděli tu fotku u návštěvnosti, spíš bych řekla, že zhubla. Ale alespoň Zlatonka bude mít svůj druhý vrh!
Kamarádky džungarští křečci umřeli
No a smutná zpráva. Dcera a syn Tedynky2 (zesnulá džungaračka) umřely OBA ale opravdu OBA NAJEDNOU nevíme proč minulý víkend v neděli 9.12. 2007. Nebyl jsem u toho, takže nevím proč, byli u Martiny asi rok a půl (rok zhruba).
Přes Vánoce nebudu moc psát a poté tu také do silvestra nebudu
27.12. 2007 jedu na hory lyžovat, běžkovat a užívat si sněhu, když tady není a tam alespoň je. Přes štědrý den nepíšu, to máme s bráchou vyloženě pravidlo, že k PC nechodíme a mě nevadí, protože si chci ten nejhezčí den v roce naplno vychutnat, ikdyž sem chodím a k Vám moc ráda.
. Mikuláška si bere přes Vánoce a Silvestr Martina
Návštěvnost se zvyšuje
Poslední dobou je skvělá návštěvnost, chodí sem čím-dál tím více lidí a poznávám nové, pokud lze napsat "tváře".
Zlatonka má miminka !!!
O tom více TADY a taky ZDE.
Galerie Míši Kuličky
Nafotila jsem Míšence další podrubriku do její galerie, kde se ubjevuje u našeho svícínku (už máme samozřejmě výzdobu) a tak různě u Vánočních motivů (nějaký Santa Claus a tak), kterou si můžete prohlédnout TADY.

První fotky Zlatončiných mláďat

17. prosince 2007 v 21:37 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Konečně jsem dnes 17.12. večer nafotila první fotografie Zlatčiných miminek, jak už jsem Vám slibovala v předchozím článku. Sem budu postupně (jako to bylo u Zlatončina prvního vrhu) přidávat fotografie s datumem a kolik mláďátkům je, tudíž s věkem. Tyhle fotky jsou trošku rozmazané, protože Zlatka si na své děti nedá dopustit a jenco se s foťákem přiblížím, tak mě žene pryč od hnízda a kousala by. No jo no, starostlivka jedna ! Mimochodem možná budou mít tato mimí rodokmen a jestli je neprodám přes internet nebo normálně, dám nejspíš do Planety zvířat (časopis) inzerát. Ale podle mě se ujmou. Ikdyž si to musím ještě promyslet, nevím to jistě. Třeba u morčátek to máte takhle. Když má taťka třeba PP a mamka ne, můžou mít mimča klidně papíry. A kdyby to bylo tak i u křečků (což si nejprve musím zjistit) mohla bych mimčům od Zlatky a Zora of Navel vydávat PP (rodokmen).
Mláďátka - 17.12. 2007 3 dny
Hezky je vidět, jak budou mimča světlá
Tady jsou vidět světlá miminka v hnízdečku, asi nejlépe ze všech fotek, co jsem dnes fotila.
A tahle je trochu více zdálky, jde tam spíš lépe zahkédnout pěkně vystavěné Zlatčino hnízdečko.
A pyšná mamka na závěr !
22.12. 2007 8 dní (hezkej Flekáček =D) Jejich šest ... ne sedm.
Maminka Zlatonka
Miminka 10 dní

Zlatonka má svůj druhý vrh !!!

16. prosince 2007 v 19:06 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Zlatonka 15.12. 2007 porodila krásné miminka sedmerčátka, brzo ráno nebo přes noc. Hned, co jsem se probudila (asi kolem sedmé a míň - dolů) jsem prohodila před mamkou : "Co asi Zlatonka ?" a ještě jsem se protahovala. Máma se koukla do rohu, kde Zlatka spinkala a spinká. Já jsem se zatím jakžtakž probrala a šla jsem k Zlatky akvárku, kde máma seděla. A říkám, že je divné, že by ještě nebyla. A náhle slyším : "A taky že jsou, že je tam má !!!" Já jsem se zarazila : "Co" ??? No a potom už jsem jenom lítla k akváriu a prohlížela jsem společně s mamkou novorozenčata, která mamina prodila nejspíše v noci, pravděpodobně. Všechna jsou světlá a krásně růžovoučká. Zatím jsem je nefotila, počítám až v týdnu nebo zítra, pozítří uvidím. A to z důvodu, aby se Zlatonka o ně nebála tolik, protože ve dne v noci se snad ani skoro nehne a pořád je u miminek. Je to naše starostlivá maminka. 1

Druhý řetězák

11. prosince 2007 v 20:21 | Ráďa |  Řetězáky
 • Na jakej blog chodíš nejčastěji ??? různě mám jich hodně a chodím na ně často, ikdyž je pravda jen když čas dovolí
 • Já myslela jeden...??? NO COMENT už jsem se vyjádřila ne ?
 • Další otázka...nosíš radši tlustší nebo tenčí čelenky do vlasů ???? nosím jenom jednu žlutou, co mi hezky ladí k vlasům a svítí mi na hlavě. Mám ji asi od školky a na ostatní ...
 • Líběj se ti skate boty ??? a joo, ne MILUJU JE !!!
 • A která značka nejvíc ???? To je výslech ?!
 • A co ty a móda ???? móda.... fuj, hnusné slovo :DD miluju svou žlutou košili a džíny jinak ji nenávidím :P
 • Černá...nebo růžová ???? růžová ? ale jako jenom třeba na oblečení, jinak přírodně černá
 • Nej barva ??? mám ráda všecky barvy, každé se hodí jinak, ale zelená, tyrkysová, fialová, žlutá...to jsou moje :)
 • Barva vlasů ??? tmavě hnědé, nechci změnu, sluší mi to jako černovlasýmu rarachovy ani víc ani míň ne, ale kdybych byla blondýna ......... no coment!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (neumim se snad ani představit)
 • Nej zpěvačka nebo zpěvák ??? Mě se líbí jak zpívaj ty co nejsou zpěváci ani zpěvačky, (některý, jo?!) no a styl ňákej pop a tak :-) Enya je má nej zpěvačka, jinak pro informaci, menší změna u mě v kategorii zpěváci / zpěvačky. Zpěvačky teda spíš :))) Mylsim jenom v hlavě, mysli ne v reálu !!!
 • Nej skupina ??? nemám leda DK, ale ty nezpívaj ale natáčej
 • Nej oblečení ??? rozhodně ne nějaký napasovaný tričko na tělo s dlouhým rukávem podle mámy (ikdyž když se ozdobí tak je moc hezk

Návštěvnost za minulý týden (3.12.2007 - 9.12.2007) je:

10. prosince 2007 v 21:33 | Ráďa |  Návštěvnost
Jejda, tak takhle návštěvnost ta mi vyrazila dech. Ne že by byla nějak obzvlášť rekordní, ale spíš mě zaujal ten velký posun nahoru, tak najednou ! Z minulé, která nebyla ani 110 skoro na rovných třista, to je xobrý co vy na to ? Pokochejte se s pak přijde další "bomba" moc povedená (dle. mně) fotečka Ginny, která tu snad nebyla u návštěvnosti nikdy, protože se špatně fotí. Takže je ta fotka docela úspěch. Je to mladý rarášek hold no...Jinak minulý týden byl plný změň, jak jste si všimli, nezměnilo se pouze záhlaví, ale i pozadí stránky a tak. Prostě tutově nový design, Vánoční. Já se tak těším na Vánoce !!!! :D:D:D:D:D:D
Návštěvnost za minulý týden (3.12.2007 - 9.12.2007) je:
Pondělí: 34
Úterý: 40
Středa: 39
Čtvrtek: 38
Pátek: 55
Sobota: 44
Neděle: 43

Celkem: 293
Ginny focená dneska večer. Dalo by se říci, že je to tak trochu momentka =)

Mám skype!!!!

9. prosince 2007 v 21:10 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
No, tak mi brácha nainstnul skype (čti. skajp), jenže se na ňom nejprve musím naučit pracovat. A rozhodně požádat rodiče o koupi mikrofonu, jinak je mi potom vcelku na nic.

8.Bleskovka

7. prosince 2007 v 15:46 | Ráďa |  Bleskovky
Tentokrát je to lehoučká bleskajda, pouze postačí trošku znát křečky a křečíky. Beru tři lidi, samozřejmě ty, kteří to budou mít správně. Nic se neděje, když se to někomu nepodaří, můžu dát i jednu cenu útěchy, ale po rozmyšlení a dohodě. Jenom vás poprosím, když píšete odpovědi, napiště mi na vás nějaký kontakt, protože kdo nenapíše žádný, tomu potom nemůžu diplom nějak doručit. Stačí e-mail. Příkladem u minulé bleskovky na konci září je například Bety, která mi ani nedala vědět, zda-li si ho vyzvedla, jak se jí líbí, nebo jestli ho vůbec viděla ....
Díky Ráďa
1) Urči, které čtyři druhy křečků jsou na mini obrázkách
2) Tři jména pro křečka na písmeno - R.
3) Co chceš na diplom, dělám se zvířaty, ale můžu vyrobit i jiný, dle přání
Obrázky k otázce č.1
a)
b)
c)
d)

Vánoční, zimní design

5. prosince 2007 v 19:30 | Ráďa |  Moje výtvory
Pojďme si to shrnout, všechny designy, co se tu kdy objevily :o)
Úplně nejobyčejnější design, co tu byl + červená stránka s modrýma, spirálovitýma vrutama v pozadí okrají stránek :)
Pokročilejší, ale divný kolážovitý záhlaví + stejné barvy stránky, pozadí ...
Hezké, docela podařené záhlaví + světlounce zelený design stránky, pozadí, tmavší zápatí, motto a písmo. (před tím nejnovějším) Bylo tu ještě před dvouma dnama ! (poté taky ještě vyměněné záhlaví za toto - na obrázku, dříve bylo to předchozí - koláž)
A nynější, zimní a Vánoční design, podle mě nejlepší, líbí se Vám ???

Buráček bude soutěžit v soutěži Miss křeček

4. prosince 2007 v 21:04 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Přihlásila jsem Buráčka do soutěže o Miss křečka na TOMTO blogu. Až soutěž začne, tak pro něj můžete hlasovat, ale nikoho nenutím, protože shánět hlasy je proti osttaním polde mě nespravedlivé. Ještě bych tolerovala hlasy od přátel, ale jde přece o křečkovu sympatii ode všech ne jenom od kamarádů, ne ?
Buráčkova přihláška :
1. Buráček
2. 4 měsíce (za 8 dní mu bude 5 měísců)
3. Hodný, mazlivý, aktivní
4. Radka Ř.
5. To jsem jednou přišla k televizi, chvíli jsem se koukala na jeden pořad a náhle si to to vidím Buráčka štrádovat po podlaze. No a tak jsem po něm instinktivně chňapla, ale milospán se stáhl a zalezl za skříň, protože už byl volný hodně dlouho. Nakonec se chytl, ale bylo to nejhorší chytání křečka jaké jsem kdy prožila.
A to jsou fotky, které jsem Domče, majitelce blogu, kde probíhá tato soutěž, poslala.

Návštevnost za minulý týden (26.11.2007 - 2.12.2007) je:

4. prosince 2007 v 19:06 | Ráďa |  Návštěvnost
Takže tentokrát je návštěvnost docela slabá, ikdyž jsem si myslela, že by minulý týden mohl být slibnější. No nic, snad se polepšíte, pro příště. Ikdyž máme dneska stávku, tak jsem si na dnešníd en nachystala čištění papouška, křečků a tak. Čištění tedy nedopadlo nejlépe, tedy vůbec NE, ale o tom se nerozepisuju. Díky za návštěvy. Nejvíce vás tu bylo v sobotu a to 41.
Navstevnost za minuly tyden (26.11.2007 - 2.12.2007) je:
Pondělí: 23
Úterý: 35
Středa: 24
Čtvrtek: 20
Pátek: 32
Sobota: 41
Neděle: 32

Celkem: 207
Fotka je focená někdy mezi 5. - 7. 11. 2007 Musím se Vám omluvit, ale můj brácha je děsné "čuně" a měl v té době rýmu a musel všude tahat toaleťák, prase : D

Prosinec

1. prosince 2007 v 19:01 | Ráďa |  Foto měsíce

Vánoční dárky pro mé křečky

1. prosince 2007 v 18:52 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Konečně jsme nakoupila dárky na Vánoce pro mé křečky. A protože čas běží, Vánoce jsou už skoro za dveřmi, nastal čas už něco začít shánět. Původně jsem měla naplánované, že jim koupím pouze dvě balení nějkaých mlsků, dropsů a potom jim ze dřeva setluču ňákou prolejzačku, ale nakonec jsme se rozhodla jinak a včera - 30.11. jsem nakoupila v kladenském zverimexu v areálu Kaflandu :
Sýrové dropsy od značky Mlsoun, které dostanou pod stromeček výhradně zlaťáci (zlatí křečci), což znamená Zlatonka, Buráček, Zoro a Míša.
Jablkové dropsy od docela známé značky Apfel výhradně pro džungaráky. Tudíž : Hermionku, Ginny a Šediváčka.
A dropsíky Knibby Snackies zlatým a džungarským dohromady. Jsou to takové mini a v malém balení, ale jim to postačí. Je to i pro morčata, ale těm to nedávám, ti zase dostanou (pokud seženu 13 laciných dárků pro morčata..:o) něco jiného. Ti křečci si ale pošušňají, co myslíte ?
Brácha koupil pro Zora toto, ale samozřejmě si vezmou i moji křečci, stejně jako si od mých dárků vezme i Zoro svůj příděl :
Dropsy speciálně podávané pro křečky a křečíky od ozkoušené firmy Vitakraft (od něj mám i krmivo atd. pro morčíky).
A také balení, kde jsou dvě tyčinky s různou směsí ovoce, tedy tyčinka ovocná - Pochoutka, od firmy Tukan pro křečky.
No jinak tentokrát jsou na některých fotkách (viz. hlavně 3. a 4. fotka) dost veliké odlesky¨a to protože je to už focené večer, dost pozdě večer) Jinak máme ve třídě místo Šmudly už jiného křečka, Mikuláše, ale celý článek o něm zatím neuvedu, protože nám hned první noc ve škole utekl, bezva co ? zatím je nezvěstný, doufejme, že se najde. No a já jdu teď chvilku zase roztáčet diabolo, brácha si ho dneska koupil, když jsme nakupovali v Kralupech n.V. Je to bezva vzrůšoooo, ale pořád mi to ňák padá, je zajímavý mít staršího bráchu. To bych chtěla totiž vidět, která ségra si to teďkon koupí, že ? :-)