Říjen 2007

Glitterky s Míšou, Buráčkem a Zlatkou

30. října 2007 v 15:34 | Ráďa |  Moje výtvory
Nudila jsem se, tak jsem si trochu pohrála s glitterfy.com a vyrobila tři glitterky s Míšou Kuličkou, druhou s Buráčkem a závěrečnou se Zlatkou. Fotka Zlatky je starší, Buráčkova fotografie je novější a Míši fotka použitá na glitterku se tu ještě neukázala nikdy.
Glitter Photos
Glitter Photos
Glitter Photos

Návštěvnost za minulý týden (22.10.2007 - 28.10.2007) je:

29. října 2007 v 7:58 | Ráďa |  Návštěvnost
Návštěvnost za minulý týden (22.10.2007 - 28.10.2007) je:
Pondělí: 36
Úterý: 60
Středa: 53
Čtvrtek: 45
Pátek: 44
Sobota: 43
Neděle: 53

Celkem: 334
Ptáte se proč je celá návštěvnost tučně napsána ? To je správná otázka. Protože padl rekord na tomto blogu !!! Můj blog začíná gradovat. Od 4.9.2007, kdy byl rekord 320 nepadl žádný lepší a dnes po dlouhé době ano. Sice to není moc, ale nenapadlo by mě, že zrovna o školní rok tu padne rekord. A to upřímě musím přiznat, že se tu nekonná žádná akce jako Miss křeček a tak. Sice byla jedna vymyšlená, Soutěž o nejlepší hlášku, ale tu jsem pro málo času pozastavila. Nejvíc vás tu bylo v úterý a to 60. To není sice za den rekord, ale když si vezmu, že kromě pondělka (viz. 36) tu padaly návštěvy přes 40 a 50 a jednou tedy i 60, tak nejsem nespokojená. Od minula je to zase o 66 zlepšení. Mile jste mi potěšily !
Fotka je focená 23.10.2007 večer a je na ní Míša Kulička.

Nová mistička pro Buráčka

27. října 2007 v 18:57 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Dnes 27.10. jsem na Kladně koupila Buráčkovi plastovou, umělohmotnou novou mističku na jídlo. Má stříbrnou lesklou barvu. Důvod byl jednoduchý. Svoji starou plastovou misku okousoval do příšerného stavu, jelikoš nebyla z moc pevného materiálu (tedy nebyla z kamene, porcelánu nýbrž z dost slabého plastu). Nafotila jsem Buráčka, jak už s ní, tak i jak už z ní papá. Nakonec i samostatně. No koukněte se sami, docela se povedly.
Samozřejmě tyhle mističky nepatří mezi jediné typy takových misek. Lze ještě pořídit kameninové, porcelánové, různé umělohmotné a ještě z mnoha materiálů. O tom, ale doporučuju si přečíst článek TADY.

Fotovideo Ginny

24. října 2007 v 14:18 | Ráďa |  Fotovidea a videa mých křečků
Tak jsem ve svém drahocenném čase vyrobila další fotovideo, tentokrát je o Ginny.

Dárek pro Mišulu k svátku

24. října 2007 v 8:18 | Ráďa |  Moje výtvory
Moje další kámoška z blogu Mišula měla v pátek na Michaelu svátek. Proto jsem jí stejně jako Terce, vyrobila takový menší dárek. Snaď se ti bude líbit. Stejně jako u Terky dárku, jsem si trošku pohrála s barevností.

Další skvělá pozornost od Terky

23. října 2007 v 20:34 | Ráďa |  Ostatní dárky od přátel
Takže jsem dostala další pozornost od Terky. Musím ti moc poděkovat, je strašně moc hezká. Terka je opravdu šikulka. xD

Zpožděný dárek pro Terku k svátku

23. října 2007 v 14:13 | Ráďa |  Moje výtvory
Hm, marodím, takže píšu odpoledne. Možná by mi to vyhovovalo každý den, nevím mno. Ale hlavní je, že mám spoustu času. Ohromnou spoustu času :-) Ale nebudu se zase rozepisovat. Minulé pondělí měla svátek má kámoška Terka a já ji vůbec neurobila žádnej dárek, bylo to tím, že jsem neměla čas na pc, takže promiň Terý. Doufám, že se ti aspoň trochu líbí, já na ty diplomy a dárky moc velkej borec nejsem. :o)

Návštěvnost za minulý týden (15.10.2007 - 21.10.2007) je:

22. října 2007 v 21:19 | Ráďa |  Návštěvnost
Návštěvnost za minulý týden (15.10.2007 - 21.10.2007) je:
Pondělí: 48
Úterý: 44
Středa: 36
Čtvrtek: 29
Pátek: 31
Sobota: 34
Neděle: 46

Celkem: 268
Hm, tak to chce potlesk. Na obouch mých blogách se návštěvnost zvýšila a docela znatelně a viditelně. Od minula (kdy se návštěvnost pohybovala okolo 200-222 a tak dále) je to o 46 více. Docela dobrý, co myslíte, napište do komentářů. xD Nejvíce se vás tu ukázalo v pondělí, (48-skoro 50de) stejně jako na mém druhém blogu.

Smutný příběh

21. října 2007 v 21:32 | Ráďa |  Příběhy křečků
Dnes už píši pozdě a nemám čas napsat nějaký "extra" dlouhý příběh, ale něco kratšího jsem si připravila. Tentokrát to bude o dalším nepříteli křečka.
"Sotva křeček unikl prvnímu nebezpečí, hrozí mu jiné. Mladý puštík čeká na potravu. jeho rodiče loví jako všechny sovy v noci, kdy je křeček aktivní a vylézá z nory. Ve dne krouží nad poli dravci a vyhlížejí kořist. Poštolka, hnízdící ve vikýři stodoly, loví sice hlavně myši polní, ale často přinese do hnízda i křečka, kterého samička roztrhá a nakrmí jím mláďata."
To byl docela smutný závěr, se dozvědět, že mnoho křečků žijících v přírodě takto často dopadá, ale to je hold příroda a s tou se nedá hýbat.

Soutěž kvůli časovému omezení pozastavena

21. října 2007 v 20:51 | Ráďa |  Soutěž o nejlepší hlášku
Jak už jsem vám psala v TOMTO článku, že budu muset kvůli zákazu pc, omezit práci na blogu, všimla jsem si, že jsem vůbec nerozjela Soutěž o nejlepší hlášku. Uvědomila jsem si, že je hloupé ještě v tak nabitém programu co mám já a v tak nedostatku času k počítači rozjíždět nějakou soutěž (hlasování). Takže tím to soutěž pozastavuji a odkládám až na 1. srpen 2008.

Aktualizována galerie Srdíčka

20. října 2007 v 22:16 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
No a když už jsem zjistila nedostatek fotek u Míši, tak i u Frytolka, kde byly fotky tři. Proto jsem ho nafotila a v galerii v jeho složce přidala další nové fotky - docela zdařilé. Složka nese název "Srdíčko doma" a určitě si její obsah prohlédněte TADY.

Aktualizace galerie Míši Kuličky

19. října 2007 v 22:21 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Jednou mi zbyla chvilka času než jsem šla spát na blog a tak jsem brouzdala galerií, prohlížela jsem si fotky. Jelikoš Kulička má snad úplně nejméně fotek a to pouze dvě TADY, rozhodla jsem se jí párkrát vycvaknout a tentokrát se fotečky moc zdařily. Tedy abych se upřesnila, tak jenom některé, ale převážná většina. No a konečně se můžete podívat po dlouhé chvilce napínání TADY, na Míšinu novou složku v galerii, docela zdařilou.

Ginny je už zase ve svém terárku

19. října 2007 v 21:38 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Tak jsem zase po delší době na blogu. Zapomněla jsem, respektive jsem neměla čas, napsat článek o tom, že mladá samička křečíka džungarského Ginny se 13.10. vrátila zase do svého původního terária a Šediváček má u sebe Hermionu. Očekávám mladé až po určité době březosti (což je u křečíka džungarského maximálně 22 dní). No a samozřejmě, že kdyby z jejich týdenního setkání něco bylo, napíšu článek.
Tady jsem vyfotila pár fotek, kde už jsou Hermi a Šedík zase spolu. Možná lze vidět, že byli před chvílí vyčištěni, protože mají všude roztrhané papírové kapesníčky a žádné bobečky v podestýlce nejsou.

Návštevnost za minulý týden (8.10.2007 - 14.10.2007) je:

15. října 2007 v 21:30 | Ráďa |  Návštěvnost
Návštěvnost za minulý týden (8.10.2007 - 14.10.2007) je:
Pondělí: 29
Úterý: 33
Sřreda: 18
Čtvrtek: 29
Pátek: 36
Sobota: 33
Neděle: 44
Celkem: 222
Žádný velký pokles, ale radost z ní moc nemám. Druhá nejmenší na mém blogu, nic moc jak píšu, nic moc. Ale nebudu to nějak rozebírat, jsem vůbec ráda, že jsem ji sem ztihla dát. Nejvíce vás tu bylo v neděli. 44, to není zase tak špatné.
Tahle fotka se mi docela povedla, konečně se taky Míša nehnula a pěkně pózovala :o) I když už stárne, je ve výborném stavu :-)

Nové pamlsky pro mé křečky

13. října 2007 v 19:29 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Ve středu v tomto týdnu jsme si s mamkou vyjeli na nákupy. Nevynechaly jsme samozřejmě zverimex. Potřebovala jsem nakoupit nějaké vitamíny C pro morčata a taky nějaké nové křeččí dobrůdky. Prodavačka mi nabídla dropsíky ve tvaru květin od značky Darvin's. Řekla jsem si, že je ozkouším a proto jsem je vzala za podle mě přijatelnou cenu 25 Kč. Křečkům jsem je přimíchala doma do směsi. No a úspěch byl. Úspěch byl a velký. Teď Vám jednotlivě vypíši, jak na nové pamlsky reagovali moji křečci.
Ginny-Ginny si brala pamlsky do paciček a přehrabovala je v celé směsi.
Šediváček-Jenco přiběhl k čerstvě nandanému papání, uchopil jednu kytičku, otočil se k pokukující Ginnynce a začal hlodat dropsík.
Hermionka-Tím, že je starší se už neživí tolik, ale pochybuju, že by jí nezachutnaly.
Míša Kulička-Míše jsem podávala pamlsky z ruky a ta neváhala a hned si je "cpala" do torbiček.
Buráček-Očuchal celou směs i s dropsíky, ale raději šel šmejdit po teráriu.
Zlatka-Hned se začala pamlsky ládovat.
A když už jsem Vám vypsala i pocity mých křečků, tak jsou samozřejmě na řadě nějaké fotografie pamlsků. Pár fotek je focené s přiblížením a některé fotografie pamlsků už jsou focené, když jsem je smíchala se směsí.
Jinak kdybyste to chtěly také vyzkoušet, tak Vám vypíšu pár bodů, abyste měly alespoň menší přehled, co kupujete. Je to doplňkové krmivo (pamlsky). Krmit jen dle potřeby. (tj. podávat podle Vás). Doplňujte (míchejte) je s obyčejnou směsí. To znamená o sušené pícniny, zelené krmivo, ohryz, čerstvé ovoce a zeleninu. Jako každé jiné suché krmivo se má skladovat v suchu a chladu. Složení, jsem se snažila vypsat z obalu : obiloviny, oleje a tuky, barviva, minerální látky, vitamíny, aminokyseliny, barviva, antioxidanty a ostatní doplňkové látky.

Příběh o křečkovi a lasici

8. října 2007 v 21:18 | Ráďa |  Příběhy křečků
Je tu další díl příběhů, které sem budu psát pokaždé jednou za týden. Zatímco v minulém úryvku se křeček setkal s kočkou a utkal se s ní v menším souboji, dnes se křečkovi přihodí v mém úryvku z knihy "Léto křečka" něco úplně jiného, takže napjatě čtěte.
"Ani v noře není křeček zcela v bezpečí, protože lasice, jeho nejhorší nepřítel, je tak štíhlá, že tam může vniknout a přemoci ho. Dokáže to jak hranostaj, větší příbuzný lasice, tak trochu menší kolčava. Hranostaj se zvedne u příkopu na kraji pole a spatří vchod do křeččí nory. Štíhlé zvířátko do ní okamžitě vklouzne. Uvnitř je tma, ale hranostaj se tam díky vyvinutému hmatu a čichu přesto vyzná. Křečka, spícího v obytné komoře, probudí hlasitý šramot. Že by vnikl do nory cizí křeček ? Tu však ucítí ostrý pach hranostaje-nebezpečí ! Křeček prudce skřípá zuby a nemůže se rozhodnout, zda ho má napadnout, anebo utéci. Když pak hranostaj vnikne do hnízdní komory, křeček je už dávno kdesi v chodbách. Hranostaj se vydá po čerstvé stopě, avšak chodba náhle skončí. Křeček ji přehradil a hlínu udusal, že je skoro tak pevná jako okolní zemina. Tudy hranostaj nepronikne."
Doufám, že se Vám příběh líbil a byl zajímavý. Příště bude určitě další (za týden).

Návštěvnost za minulý týden (1.10.2007 - 7.10.2007) je:

8. října 2007 v 20:31 | Ráďa |  Návštěvnost
Návštěvnost za minulý týden (1.10.2007 - 7.10.2007) je:
Pondělí: 30
Úterý: 30
Středa: 22
Čtvrtek: 30
Pátek: 40
Sobota: 49
Neděle: 39

Celkem: 240
Úspěch to není. No a nebudu to dlouho protahovat, nemám moc času na počítač, takže jenom prozradím, že od minula se zmenšila o 55, ale to se nedá svítit. Opravdu se tentokrát nepovedla, je to třetí nejmenší návštěvnost co tu byla, ale spokojená jsem, jelikoš do té nejmenší má dost daleko ta byla 185 takže tato je stejně jako od té minulé o 55 menší, tak od té nejhorší o 55 lepší. Druhá nejhorší byla 229, na tu má o 11 lépe. Přesto opravdu všem děkuji za navštěvování mého blogu. Nejvíce Vás tu bylo v sobotu a to 49.

Obrázek křečíka a psa

5. října 2007 v 21:59 | Ráďa |  Fotečky, obrázky křečků
Sice nemám ve zvyku dávat do jednoho článku (když dělám galerii) pouze jednu fotku, skoro pokaždé vložím do počítače sadu, ale tentokrát jsem udělala výjímku. Co říkáte, dost riskantní ne ? Sice pokud spolu křeček a pes žijí od malička samozřejmě to jde, ale bezpečnější je, je k sobě nedávat. Právě proto je tu jenom jedna fotka. Hrozně se mi líbila. Dobrý námět, grafika, žádná rozmazanost. Myslím, že je to bígl (no vlastně na 100% vím) a samozřejmě křečík džungarský. A vlastně od čeho jsou komentáře, komentujte obrázek co nejvíce ! A mimochodem o křečcích a psech si můžete přečíst TADY.

Nové záhlaví mého druhého blogu

5. října 2007 v 21:31 | Ráďa |  Moje výtvory
Docela mě začalo bavit vyrábění záhlaví ve photofiltru a jiných programech, takže jsem udělala nové i pro můj druhý blog. Tady jsem Vám ho ve fastonu zmenšila, tak nahlídněte :

Rozdělení dnů v kterých budu moci pracovat na blogu

5. října 2007 v 21:12 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Protože jsem ze začátku měsíce října měla velký přínos špatných zpráv ve škole, smím pracovat na blogu jenom v tyto dny (do odvolání třikrát týdně) :
Pondělí : /
Úterý : /
Středa : /
Čtvrtek : /
Pátek : Většinou po 18.00 hodin, ale když to stihnu i odpoledne.
Sobota : Když někam nepojedeme, tak v průběhu dne.
Neděle : Když někam nepojedeme, tak v průběhu dne.