Září 2007

Lopatka na drobné čištění koutů klece

30. září 2007 v 19:21 | Ráďa |  Vybavení křečka
Napadlo mě, že by Vás mohlo zajímat ještě nějaké vybavení pro křečka, co používám já. Takže jsem si pro Vás připravila článek o lopatce, kterou používám, když nechci vysypat všechnu podestýlku ze dna klece. Možná se Vám už stalo, že křeček vynechával třeba tři rohy klece a do čtvrtého se naučil vykonnávat potřebu. Protože roh se snadno hned promočil od moči křečka, potřeboval vyčistit. Další problém ale zní : Proč vyhazovat celou podestýlku, třeba téměř čistou, když se jedná pouze o jeden roh. Na to jsem si vyrobila malou specialitu. Loptaku s kterou vždycky promočené hobliny vyndám. Je hodně malá. Kde jsem jí sehnala ? To je správná otázka. Je od poháru z jedné cukrárny, kde sloužila jako lžička. Tohle je pouze moje speciální potřeba, takže to neberte tak, že to patří do potřebně nutného vybavení křečka. A jestli chtete něco podobného, postačí Vám třeba lžička.

Pátek-den fotografování

29. září 2007 v 18:59 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
V pátek (byl státní svátek) a já jsem nelenila, vytáhla foťák a udělala pár dobrých fotografií. Fotila jsem jenom džungaráčky a to Ginny, Šediváčka a Hermionku. Hlavně nejvíc fotek je Ginny nebo Ginny s Šediváčkem, které jsem včera dala k sobě-konečně. Hermi tam je na jedné fotce v Ginny terárko - přenosce a potom má pár fotek když byla venku. Pokud se chcete podívat na nové fotografie Hermionky klikněte TADY. Zda-li chcete zhlédnout fotky z návštěvy Ginny u Šediváčka, klikněte TADY.

Záhlaví pro moji nejlepší kamarádku

29. září 2007 v 15:33 | Ráďa |  Moje výtvory
Moje nejlepší kamarádka Martina si založila blog o činčilách. Tak jsem jí s nim pomohla. Včera jsem jí tam udělala záhlaví s činčilou, docela se mi povedlo a hned jsem jí ho tam dala. Na ukázku jsem Vám ho sem dala. No a protože se najdou i nějaké dobré duše, kteří si třeba záhlavko zkopírují, dají na svůj blog a vydávají za své, tak jsem na něj napsala velký a čitelný copyright, aby se jim to nepovedlo.

Další výrobek od Terky

28. září 2007 v 18:54 | Ráďa |  Ostatní dárky od přátel
Terka pro mě udělala krásnou odkazovací ikonu je na ní Buráček na posteli. Díky moc Terko :o)

První zajímavý příběh

27. září 2007 v 21:33 | Ráďa |  Příběhy křečků
Vymylela jsem další rubriku, kde budu psát krátké úryvky z knih co mám doma. Nebude to o životopisu křečka a tak podobně, ale prostě krátké, trochu i napínavé příběhy křečků. Nebudou se tu objevovat tak často, ale jednou týdně se určitě nějaký ten příběh na blog dostaví. Takže už mám na jazyku první úryvek, zhasněte doma světla, zatáhněte závěsy, aby Vás nikdo nerušil a začněte číst : (no, to byl vtip, to vůbec nebude hororový příběh !)
"Náš křeček polní má mnoho nepřátel. Ohrožují ho tchoři, lasice, kuny, lišky, jezevci, draví ptáci a sovy, ale i psi a kočky. Když si jednou náš známí křeček vylezl z nory, nevšiml si kočky, která číhala u jeho doupěte a skočila po něm. Bolestivě ucítil na hřbetě její ostré drápy. V poslední chvíli se jí vytrhl a utekl zpátky do nory. Od té doby je ještě opatrnější, než jí opustí. Proto se křečci v přírodě málo rozmnožují, to kvůli velkému množství nepřátel."
To byl úryvek z knihy "Léto křečka" a trochu drama tam skutečně nechybělo.
Ten obrázek se mi hrozně líbí. No k zajímavému k článku zajímavý obrázek, jak jinak :o)

Další diplom za bleskovku

27. září 2007 v 21:04 Moje výhry
Tentokrát je to diplom za druhé místo v bleskovce týkající se křečků od Sibirky a musím podotknout, že se jí moc povedl :o)

Diplomy za 7.Bleskovku

25. září 2007 v 21:11 | Ráďa |  Bleskovky
Takže teď jsem udělala takovou výjímku. Na otázky sedmé bleskovky mi zodpověděli celkem čtyři lidé. Irča, Terka, Bety a Zimík. Nechtěla jsem někoho zklamat a protože všechny holky na otázky odpověděly dobře, tak jsem každé vyrobila menší diplom. Omlouvám se všem, že to trvalo dva dny, ale nestihla jsem to. Doufám, že se Vám budou líbit, protože já neumím dělat žádné extra diplomy.

Další diplom pro mě

25. září 2007 v 20:12 | Ráďa |  Moje výhry
Tak jsem vyhrála další bleskovku. Po pravdě řečeno mega-bleskovku, kterou jsem ani nevěděla, že jsem jí kdy vyplňovala, ale nakonec jsem si zpomněla. No vyplňovaly se v ní otázky z těžší otázky z Harryho Pottera. Tak tady jsem Vám dala na nahlédnutí diplom, děkuju za něj a za první místo Ginny.

Návštěvnost za minulý týden (17.9.2007 - 23.9.2007) je:

24. září 2007 v 21:04 | Ráďa |  Návštěvnost
Jupijou, jsem fakticky nadšená ! Tahle návštěvnost se vůbec nedá srovnávat s tou předchozí, je o 15 návštěv větší a dokonce i ta z předminulého týdne je o 10 menší naž ta co nyní následuje. Největší návštěvy byly v neděli stejně jako u mé kamarádky Irči a to 62. Na druhou stranu jsem i příjemně překvapena, protože ikdyž je školní rok, tak se návštěvnosti daří alespoň se dařily tento týden a číslo na počítadle 62 už jsem dlouho nezaznamenala :o)
Návštěvnost za minulý týden (17.9.2007 - 23.9.2007) je:
Pondělí: 36
Úterý: 30
Středa: 37
Čtvrtek: 33
Pátek: 32
Sobota: 40
Neděle: 62

Celkem: 270
Fotka je asi z úterka minulého týdne, čili 18.9.2007. Buráček na ní leze po svém zavírajícím skle akvárka.

Animačka - klikačka od mé kamarádky Terky

23. září 2007 v 17:03 | Ráďa |  Ostatní dárky od přátel
Terka mi vyrobila krásnou animaci a zároveň klikací ikonu Buráčka. Moc se jí povedla. Musím ti poděkovat :o)

Diplom od mojí kamarádky Ireny

23. září 2007 v 16:48 | Ráďa |  Ostatní dárky od přátel
Irča mi vyrobila tenhle nádherný diplom. Není za výhru v žádné bleskovce, ale z přátelství a na to jsem pyšná. Moc se jí povedl. Strašně jí děkuju. Je na něm Buráček, synek Zlatonky a Frytolka (Srdíčka). No sami posuďte v komentářích, jak je Irča šikovaná. Pište, už se těším !

7.Bleskovka

22. září 2007 v 17:19 | Ráďa |  Bleskovky
A je tu další bleskovka. Pro někoho úplně lehoučká. Stačí správně zodpovědět pět otázek.
1) Napište, jaký druh křečka je tentokrát na obrázku. (je označený šipkou)
2) Napište jednu jeho zvláštnost (jakoukoli)
3) Ochočuje se ztěží nebo rychleji ?
4) Líbí se ti tenhle druh křečka ?
5) Co chceš na diplom ?

Diplomy za bleskovky o Harrym Potterovi

22. září 2007 v 16:18 Moje výhry
No, jak je vidět, tak jsem konečně napsala jednou za čas taky něco, co se netýká křečků. Na TOMTO blogu jsem vyhrála dvě bleskovky. Jedna je za třetí správné zodpovězení pěti různých otázek, tudíž za třetí místo a druhá rovnou za první. No a jelikoš už jsem tu dlouho o žádné mé výhře nenapsala, tak Vám sem vkládám můj diplom. Otázky se sice týkaly pouze Harryho Pottera, ale já jsem si přesto přála na diplom křečka, tak mi majitelka blogu vyhověla a udělala mi legrační diplom s křečkem, pravděpodobně zlatým. Na druhém diplomu je Ginny z Harryho Pottera no a její herečka...pokud se nemýlím...Bonie Wright. Za diplomy děkuju Markétě.

Nový design tohoto blogu

19. září 2007 v 21:15 | Ráďa |  Moje výtvory
Konečně jsem měla možnost vyrobit nový design, vlastně už třetí na tomto blogu. Ani jsem se tentokrát tolik nezaměřovala na pozadí stránky, ale na hezčí záhlaví. Vyfotila jsem ho na klávesnici a sem Vám dávám fotku nového záhlaví (desigenu). Jelikoš mi komp nevzal vyfocenou fotku na (s pomocí klávesnice), musela jsem jí zmenšit, ale myslím si, že je to jedno, protože hlavní bylo, aby tam byla fotka toho záhlaví, takže jak říkám je to jedno.
A abych nezapomněla, hlasujte v anketě !!!

"Léto křečka" krásná, naučná kniha

17. září 2007 v 21:27 | Ráďa |  Příručky křečků
Sice knížka "Léto křečka" není opravdu žádná příručka, ale mě dost pomohla, když jsem se zaměřovala na život křečků v přírodě, jak si staví své vlastní nory atd. Je to opravdu velice stará knížka, tehdy stála 14 kčs (teď bych to odhadovala na 80 Kč) Na zadních deskách, kde jsem našla i cenu, je i překladatel, protože knížku napsal Helmut Massny, Rudolf Arnol a Verlag Leipzig, což určitě nejsou spisovatelé, kteří by pocházeli z Čr. Překladatel je Jiří Strach. Legrační název knihy v cizím jazyce (nejspíš v jazyce spisovatelů/le) je "Hamstersommer".
Fotka je ode mě.

Návštěvnost za minulý týden (10.9.2007 - 16.9.2007) je:

17. září 2007 v 21:08 | Ráďa |  Návštěvnost
Návštěvnost za minulý týden (10.9.2007 - 16.9.2007) je:
Pondělí: 29
Úterý: 37
Středa: 30
Čtvrtek: 44
Pátek: 43
Sobota: 36
Neděle: 36

Celkem: 255
No, tak abych to ohodnotila. Od té minulé návštěvnosti je dobrá, protože se snížila jenom o pět a to značně obdivuju. Jak už jsem psala v předešlé návštěvnosti, všechny návšěvnosti mých známých se snížily a má to co dělat i s tím, že skončily prázdniny a spousta lidí na počítač nemá tolik času. To je trochu i můj případ. Jinak nejvíce lidí tu bylo ve čtvrtek a to 44.
To je docela roztomilá fotka, nemyslíte ?

Další klikačka od Terky

16. září 2007 v 19:18 | Ráďa |  Ostatní dárky od přátel
To je paráda, moje kámoška z blogu Terka mi vyrobila další klikací ikonu. Tentokrát je na ní kolážka Zlatonky, Buráčka a Ginny. V červeném pozadí za nimi je pak v načervenalém obrázku Buráček. Děkuju Ti Terko, moc se ti povedla :o)

Dárek od Terky k mému svátku

16. září 2007 v 18:23 | Ráďa |  Ostatní dárky od přátel
Terka mi k mému svátku, který jsem měla 14.9. udělala krásný obrázek s barevně napsaným blahopřáním. Moc ji za to i za to i za klikací ikonu moc děkuju. Nesmím vynechat taky velký díky pro Irču, která mi poblahopřála. Tady je dárek od Terky :

Klikací ikona od Terky

13. září 2007 v 20:43 | Ráďa |  Ostatní dárky od přátel
Terka byla tak hodná, že mi vyrobila klikací ikonu na můj blog. Jestli si to teď čteš, tak ti musím opravdu poděkovat, protože se najde už opravdu málo takhle ochotných lidí. Pokud byste chtěli podobnou, tak Terka je umí a dělá je ráda, tak jí můžete zkusit poprosit na TOMTO blogu. Vážně ti moc děkuju.

Návštěvnost za minulý týden (3.9.2007 - 9.9.2007) je:

10. září 2007 v 20:16 | Ráďa |  Návštěvnost
Návštěvnost za minulý týden (3.9.2007 - 9.9.2007) je:
Pondělí: 38
Úterý: 38
Středa: 38
Čtvrtek: 24
Pátek: 26
Sobota: 46
Neděle: 50

Celkem: 260
V neděli tu bylo 50 návštěvníků, jinak se po dlouhé době návštěvnost zase snížila, ale přesto si myslím, že je to dobrý pokrok od návštěvností, s kterými jsem začínala. No prostě a jednoduše. Dříve jsem byla hrozně ráda, když se mi na počítadle objevilo čísto 30 a teď mě potěší třeba až 40. Myslím si, že ej to také tím, že začala škola a mnozí z Vás nemají čas obhlížet blogy a internet, ale musí se učit. Nevadí mi to, vůbec se nedivím i u některého z mýh přátel jsem zaznamenala nízký pokles. Fotka je asi z roku 2005 nebo 2006, přesně to nevím, ale typuju spíš na rok 2005. Míša je tady ještě dost mlaďounká, vlastně si teď ani neuvědomuju, jestli na této fotce je už po miminkách nebo ne. To je jedno, hlavně, že se fotografie povedla, ne ?