Červenec 2007

Přihláška Moniky

27. července 2007 v 20:50 | Ráďa |  Soutěž o nejlepší hlášku
Jako druhá se do soutěže přihlásila Monika - Moník.
1.Monika
2.http://krasnykone.blog.cz
3. moni.naj@seznam.cz
Hláška k tomuto obrázku : "Happy Valentine my darling !" (Veselý Valentýn, můj miláčku !)

Jak se fotí křečci

27. července 2007 v 20:39 | Ráďa |  Rady k focení křečka
Když jsem začínala fotit křečky, říkala jsem si, jaké to bude jednoduché. Ale opak byl pravdou. Když jsem zmačkla tlačítko k focení, stačilo aby se křeček kamsi vydal, otočil hlavou, začal se mrštně otáčet a najednou jsem byla z focení vedle a žádné pěkné fotky nebyly :( Postupem času jsem si našla nějaké vychytávky, které stačily k pěkné fotce..a pak už jich bylo víc..

1. Místo, kde budete fotit : Dříve jsem byla přesvědčená, že nejdůlěžitější místo k focení je takové, aby směřovalo k oknu. Pokud si však nastavíte správný systém na digitálu (k focení doporučuju ten !) mělo by se podařit i tak. Přesto je dobré mít svůj vlastní typ k dobrému focení, ten vás zaručeně nezklame. Já využívám třeba zelené nebo oranžové pozadí.

2. Pozadí : Jak už jsem se zmínila já používám jako pozadí modrou, zelenou a oranžovou látku. Ty jsou nejlepší na bílé křečky, ale třeba taky není špatný tmavě hnědý psací stůl (pokud máte) bílý křečci (pokud nepoužijete výrazného vycvaknutí - někdy se stává, že je fotka moc světlá kvůli blesku) měla by vyjít pěkná fotka. Mě se třeba osvědčilo fotit křečka i vkleci, sice přes mříže jsou fotky někdy divné, ale aspoň jsou "přirozenější".
3. Tipy:
Když chcete vyfotit křečka jak něco pojídá dejte mu např. nějaký pamlsek, křeček si sedne a chvíli máte čas jej vyfotit.
tak třeba Hoblinka

Od 28.7. - 4.8. 2007 tu nejsem

27. července 2007 v 10:38 | Ráďa |  Všemožné zprávy nejen o křeččích
Teď tu týden opět nebudu. Jedu s rodiči a bratrem na naší druhou dovolenou tentokrát do jižních čech na Šumavu do oblasti Lipna. Šmudla tentokrát zůstává doma a o křečky bude samozřejmě postaráno.

Přihláška Klaudie

26. července 2007 v 17:47 | Ráďa |  Soutěž o nejlepší hlášku
Jako první se do soutěže přihlásila Klaudie. Tady je její přihláška :
1.Klaudia
2.http://spiritov.blog.cz
3.konarka11@seznam.cz
Hláška k tomuto obrázku : "Pozor spadnete kvůli jedné květině musíte tak vyvádět" !

Křečci a korely

26. července 2007 v 14:05 | Ráďa |  Společnost křečka
Stejně tak jako kontakt s andulkou, zebřičkou nebo chůvičkou, je ještě nebezpečnější když se křeček setká s korelou. Nedošlo by snad k poranění papouška, ale k velice ošklivému poklování hlodavce.
Na obrázku je mámina korela jménem Kubík a Šediváček.

Přihláška do soutěže

25. července 2007 v 13:26 | Ráďa |  Soutěž o nejlepší hlášku
Pokud se chcete přihlásit do soutěže o nejlepší hlášku k vtipnímu obrázku křečků, stačí vyplnit následující 2 označené body tečkou a poslat mi je nejpozději do 30.9. 2008 na e-mail- fareo.krecciakreciciblog@seznam.cz
Přihláška:
1) Jméno (stačí jen křestní) .
2) Váš web
3) Váš e-mail
3) Vaše hláška k tomuto obrázku : .
Přihlášky už můžete zasílat !!!

Pravidla soutěže

25. července 2007 v 13:14 | Ráďa |  Soutěž o nejlepší hlášku
Vyhlašuju historicky první soutěž na tomto blogu ! Soutěž se jmenuje o nejlepší hlášku k vtipnému obrázku křečků. Přečtěte si následující pravidla a zúčastněte se. Čím více účastníků - tím lépe.
Pravidla:
1) PŘIHLÁŠKY, posílejte nejpozději do 30.9.2008 (po tomto datu, již žádné přihlášky nepřijímám a nebudou v soutěži zveřejněny)
2) Přihlášky neberu na vědomí, pokud budou napsány do návštěvní knihy nebo komentářů, pouze je zasílejte na můj e-mail - fareo.krecciakreciciblog@seznam.cz
3) Soutěž (hlasování) začíná 1.10.2008 tedy těsně po ukončení doby přihlašování.
4) Každý týden bude anketa, čí a která hláška k vtipnému obrázku je nejlepší a na konci týdne bude vyhlášení a jedna hláška s počtem nejméně hlasů ze soutěže vypadne.
5) Hlasovat může kdokoli, není zakázáno shánět si hlasy.
Tolik k pravidlům.

Křeček a jeho smysly

23. července 2007 v 21:13 | Ráďa |  Smysly křečků
Pro orientaci v okolí je pro člověka nejdůležitější zrak. Následuje sluch a nakonec čich. U křečků je toto pořádí obrácené. Pro více informací o jednotlivých smyslech křečka se dočtete TADY, TADY, TADY a TADY.

Hmat

23. července 2007 v 21:08 | Ráďa |  Smysly křečků
Stejně jako hmatové vousky slouží rovněž jemné chloupky na bocích a na předních i zadních končetinách k orientaci v noci. S pomocí těchto speciálních chloupků a vousků je křeček schopen vnímat překážky, které se mu postaví do cesty. Kromě toho mu také pomáhají lépe odhadnout, zda je pro něho otvor či průlez dostatečně široký.

Zrak

23. července 2007 v 21:03 | Ráďa |  Smysly křečků
Jakožto noční tvor nedisponuje křeček nijak zvlášť dobrým zrakem. Vnímání tvarů a barev je patrně pouze nedostatečně rozvinuto. Naproti tomu je křeček se svýma po stranách posazenýma kulovitýma očima schopen jedním pohledem zachytit celé své okolí. Dá se říci, že křeček má opravdu široký rozhled - asi 110 stupňů. Na naše poměry je křeček ovšem poněkud krátkozraký, na vzdálenost větší než 1 metr je již stěží schopen rozeznat kontury. Pohyby, třeba blížícího se nepřítele, ovšem je schopen rozeznat na větší vzdálenost. Na denním světle je křeček téměr slepý. To také vysvětluje jeho často pozorovatelnou lekavost, ocitne-li se náhle v neznámém prostředí.

Sluch

23. července 2007 v 15:58 | Ráďa |  Smysly křečků
Schopnost akustického vnímání je u křečků velice rozvinutá, jsou schopni vnímat také frekvence ze spektra ultrazvuku. To jim neslouží na obranu proti neptřátelům, ale spíše k vnitrodruhovému dorozumívání se. Tak mohou všechny mláďata pro nás neslyšitelnými zvuky přivolat svoji matku, když je jim po opuštění rodného hnízda příliš zima, nebo mají hlad či žízeň. Křečci jsou schopni rozeznat různé tóny hlasu, či po nějakém čase poznat toho, kdo se o ně stará. Během dne křeček složí své ušní boltce, aby mohl nerušeně spát.

Návštěvnost za minulý týden 16.7.2007 - 22.7.2007

23. července 2007 v 14:43 | Ráďa |  Návštěvnost
Návštěvnost za minulý týden (16.7.2007 - 22.7.2007) je:
Pondělí: 27
Úterý: 25
Středa: 40
Čtvrtek: 39
Pátek: 43
Sobota: 30
Neděle: 42

Celkem: 246
Sice návštěvnost je o 6 menší než ta předchozí, ale myslím si, že je stejně skvělá, protože na mém druhém blogu - http://svetcivav.blog.cz se denně pohybuje do 5.

Čich

22. července 2007 v 15:24 | Ráďa |  Smysly křečků
Stejně jako my poznáme člověka podle jeho vzhledu, ukládá si křeček do paměti vzory pachů a s jejich pomocí pak i po dlouhé době rozezná příslušníky stejného druhu, nepřátele i své chovatele. Páry nebo příbuzenstvo se rozeznávají podle skupinového pachu, který i přes jejich přirozené agresivní sklony zajistí mírné chování. Potravu je křeček schopen ucítit na velké vzdálenosti. Díky pachovým značkám, které zanechává třením svých mazových žláz o důležité předměty a místa, a díky svým výkalům a moči je křeček schopen orientovat se ve svém okolí i potmě. Současně tak označuje své území proti všem možným vetřelcům.

Křečík šedý

22. července 2007 v 12:21 | Ráďa |  Druhy křečků
Křečík šedý je rozšířen od Řecka, Bulharska a Rumunska přes východní Evropu až po Malou Asii, Pákistán, Írán, a Mongolsko. Obývá většinou suché stepi, polopouště nebo pole, obvykle v nížinách do nadmořské výšky 300 m. Aktivní je převážně v noci, zimu nepřespává, ale jeho činorodost je v té době omezena na minimum. Za potravu mu slouží semena a zelené části rostlin, zvláště travin, jídelníček si ale pravidelně doplňuje i o hmyz, jeho larvy, měkkýše a jiné drobné živočichy. Křečík šedý je velice pohyblivý, jsou pro něj charakteristické rychlé, rtuťovité pohyby a rychlé pobíhání z místa na místo.

Křeček huňatoocasý

19. července 2007 v 20:22 | Ráďa |  Druhy křečků
Dříve se křeček huňatoocasý nazýval podle způsobu života lesomyš horská. Obývá západní část Spojených států amerických a Kanady. Žije hlavně v pískovcových skalách a v horských lesích až do nadmořské výšky 3000m, ale nevyhýbá se ani blízkosti lidských obydlí. Občas se dokonce usazuje na půdách stodol a stavení. v dutinách stromů nebo ve skalních rozsedlinách a jeskyních si staví velká hnízda vystlaná větvičkami a lýkem. V nich a v jejich nejbližším okolí shromažďuje neuvěřitelné množství různých předmětů- oblázků, plechovek, součástek strojů, starých bot apod. Američané mu proto přezdívají "kleptoman". Jeho potravu tvoří hlavně semena, kořínky a různé lesní plody. V menší míře se živí hmyzem a jeho larvami. Místy může působit menší škody na zemědělských plodinách, ale spíše lidi obtěžuje odnášením různých věcí.

Návštěvnost za minulý týden 9.7.2007 - 15.7.2007

19. července 2007 v 10:25 | Ráďa |  Návštěvnost
Návštěvnost za minulý týden (9.7.2007 - 15.7.2007) je :
Pondeli: 48
Utery: 45
Streda: 44
Ctvrtek: 39
Patek: 22
Sobota: 24
Nedele: 33

Celkem: 255
Děkuji všem za navštívení mého blogu !!!

Křečík daurský

18. července 2007 v 15:05 | Ráďa |  Druhy křečků
Tento menší křečík obývá jižní Sibiř, Mongolsko, Dávný východ a Čínu. Jeho domovem jsou nejčastěji zpevněné váté písky, kamenité a krátkostébelné stepi a skalnaté pustiny. Vyhrabává si až 1 m hluboké nory. Zvířata jsou značně nesnášenlivá, zvláště samice, a proto se obvykle vyhledávají jen v době páření. Jejich potrava se z větší části skládá z živočichů - hmyzu a jeho larev. Teprve na druhém místě jsou semena a jen v malém množství zelené části rostlin. Vůči chovateli jsou velice mírní, často se používají jako laboratorní zvířata.

Odpovídám na dotaz Chikonky1

16. července 2007 v 19:01 | Ráďa |  Vaše dotazy
Tentokrát jsem si vybrala dotaz od Chikonky1, která mi ho zašlala e-mailem.
Chikonka1: Ahoj prosím tě chci se tě zeptat jakou můžu křečkům dávat větvičku na hryzání. Můžu ji třeba utrhnout z jakéhokoliv stromu ?
MOC dík za odpověď.
Odpovídám: Ahoj Chikonko, samozřejmě, že ohlodávací předmět svému křečkovy dát můžeš a je úplně jedno jestli to bude kousek uříznutého dřívka nebo větvička od stromu. Akorát dej pozor, abys nedala křečovi větvičku z jedovatého stromu a větvičky dávej raději suché. Rozhodně ji svému křečkovi dej. Hodně štěstí přeje Ráďa

Zlatka vyhrála 1.místo v soutěži o toho úplně nejhezčího křečka

15. července 2007 v 21:20 | Ráďa |  Výhry mých křečků
Zlatka stejně jako Šediváček před týdnem vyhrála soutěž samiček křečků- Miss křeček a postoupila do velkého finále o úplně nejhezčího křečka, kde vyhrála nad Šediváčkem a získala 1.místo. Teď má, ale veliké starosti, jelikoš se stala maminkou ! Za krásné výhry, které vyhrála děkuji webmiss tohoto blogu: http://moje-kresby.blog.cz - Irče.

Šediváček vyhrál 2. místo v soutěži o toho úplně nejhezčího křečka

15. července 2007 v 19:49 | Ráďa |  Výhry mých křečků
Před týdnem vyhrál Šediváček soutěž Mr. křeček na tomto blogu: http://moje-kresby.blog.cz. A dostal se do finále o nejhezčího křečka, kde se rozhodlo jestli vyhraje on nebo Zlatonka. Nakonec vyhrál 2.místo. A tady jsou ceny, které mu vyrobila webmiss blogu Irča. Samozřejmě jí moc a moc musím poděkovat.