Pamlsky

30. dubna 2007 v 13:36 | Ráďa |  Krmivo
Pamlsky jsou pamlsky, a to už nám naznačuje, že je nebudeme dávat křečkovi každodenně. Jako lidé mají rádi čokoládu, tak ani křečci nezůstanou pozadu a rádi ohlodávají : Piškoty,burské oříšky,ovoce,tuhé tyčinky na zavěšení...Někdo by řekl zelenina a ovoce patří do základního krmiva křečka, ale tak tomu není. Ovoce má být jako pamlsek a nikoli každodenní stravou. Jako ovocný pamlsek křeček neodmítne: Hroznové víno, jahodu. Jak už jsem se zmiňovala nedávejte křečkům moc oříšky a nebo buráčky mohou po nich občas dostat průjem...Ovoce můžete dodávat častěji, ale dropsíky a jiné pochoutky, s těmi nejlépe pomalu. Za prvé, nejsou zrovna pro křečka zdravé, za druhé křeček po nich může ztloustnout, v případě, že je dostává pravidelně.
Moji křečci ale dropsíky milují, takže je dostávají často, ikdyž ne pořád.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Martina, chovatelka džungarského křečka :-) Martina, chovatelka džungarského křečka :-) | 22. července 2008 v 9:58 | Reagovat

Jj...takhle si to i můj křeček nese do domečku, dává pozor, aby mu to nikdo neukradl a když na to má chuť hned, jednoduše to slupne... :o)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama